5 pytań po pierwszej części 5. sezonu "Domu z papieru". Co czeka nas w finałowych odcinkach?

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

"Dom z papieru" powrócił z nowymi sezonem. Chociaż zobaczyliśmy na razie połowę, były to odcinki pełne emocji. Co czeka na nas w finale historii gangu? Uwaga na spoilery!

"Dom z papieru" powrócił po miesiącach oczekiwania. Jak wiadomo, 5. sezon został podzielony na dwie części – na drugą, będziemy musieli poczekać do 3 grudnia. W nowych odcinkach nie brakowało jednak akcji i dramatycznych wydarzeń. Tradycyjnie, nie obyło się także bez cliffhangerów i pytań po ostatniej scenie.

1. Dom z papieru: Czy Tokio naprawdę nie żyje?

Tokio (Úrsula Corberó) to narratorka serialu, dlatego jej śmierć okazała się prawdziwym szokiem dla widzów. Bohaterka poświęciła się, by pozbyć się Gandii (José Manuel Poga) i umożliwić reszcie grupy ucieczkę. Jedna z najpopularniejszych teorii dotyczących finału "Domu z papieru" zakładała, że Tokio przetrwa do końca i będzie planować kolejne napady, stając na czele nowej szajki. Czy twórcy naprawdę pozbyli się głównej bohaterki tuż przed finałowymi odcinkami? Wydaje się, że nie ma szans, by Tokio przeżyła wybuch, ale w świecie serialu wszystko jest możliwe.

dom z papieru sezon 5 czy tokio nie żyje

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

2. Dom z papieru: Kto będzie nowym narratorem?

Jeśli Tokio naprawdę zginęła, to serial pozostał bez narratora. Czy to oznacza, że inny z bohaterów przejmie pałeczkę? A może finałowe odcinki obejrzymy bez narracji w tle? Nie brakuje spekulacji – niektórzy uważają, że to Profesor (Álvaro Morte) poprowadzi nas do końca historii.

Dom z papieru sezon 5b finał co dalej

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

3. Dom z papieru: Czy Manila i Denver będą razem?

W ostatnim odcinku sezonu 5A Manila (Belén Cuesta) niespodziewanie wyznała swoje uczucia Denverowi (Jaime Lorente). Ten z kolei podkreślił, że zależy mu na Sztokholm (Esther Acebo). Tymczasem strach Szkokholm przed Arturem (Enrique Arce) oraz fakt, że go postrzeliła, sprawił, że zaczęła tracić kontakt z rzeczywistością. Dostała ataku paniki podczas opieki nad Helsinki (Darko Peric) i wstrzyknęła sobie morfinę, przez co z opóźnieniem poinformowała Denvera o możliwości ucieczki – co kosztowało Tokio życie. Chociaż Denver powiedział, że nigdy nie miał wątpliwości co do swojej relacji ze Sztokholm, trauma, jaką przechodzi ta dwójka, może znacząco wpłynąć na ich związek i doprowadzić do rozstania.

4. Dom z papieru sezon 5: Co knuje Sierra?

Wydawało się, że Sierra (Najwa Nimri) na chwilę zapomniała o swoim celu, gdy Profesor pomógł jej sprowadzić na świat córkę. Bohaterka dyskutowała nawet na temat wyboru imienia z Lizboną (Itziar Ituño) i wszystko sugerowało, że jej priorytety uległy zmianie. Również Profesor zdaje się traktować ją już jako część gangu. W ostatniej sceny z Sierrą widzimy jednak, jak w łazience chowa w rękawie ostrze. Może to oznaczać, że jej zachowanie to jedynie gra i spróbuje zaatakować Profesora.

Dom z papieru sezon 5b finał co dalej kto umrze

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

5. Dom z papieru sezon 5: Czy ktoś jeszcze umrze?

Sytuacja bohaterów wydaje się być beznadziejna. Szanse na przetrwanie oddziału są bardzo małe – dlatego może się okazać, że Tokio nie będzie jedyną postacią, z którą się pożegnamy. Fanów szczególnie zainteresowała rozmowa pomiędzy Tokio a Lizboną i snują domysły, że to ukochana Profesora straci życie. A może to sam szef szajki zginie? Tego dopiero się dowiemy.

Sezon 5B Domu z papieru 3 grudnia na Netfliksie

REKLAMA