Ashleigh Murray opowiada o powrocie do "Riverdale". Josie ma w końcu stanąć w świetle reflektorów

"Riverdale" (Fot. CW)

W najbliższym odcinku "Riverdale" do miasteczka zawitają Josie and the Pussycats. Nie tylko fani wyczekują ich powrotu – Ashleigh Murray zdradziła, że jest naprawdę podekscytowana.

Roberto Aguirre-Sacasa, twórca "Riverdale", już w maju zaspoilerował, że ponownie zobaczymy Josie and the Pussycats. W międzyczasie stacja CW podzieliła się zdjęciami z 15. odcinka, które sugerują, że będzie to naprawdę wyjątkowy powrót. Tego samego zdania jest Ashleigh Murray, czyli serialowa Josie.

Riverdale sezon 5 – uwaga skupi się na Josie

Wśród fanów serialu nie brakuje głosów, według których postać Josie (jak i jej koleżanek z zespołu) była traktowana przez twórców po macoszemu. Przypomnijmy – oryginalny skład nie był widziany w całości od 2. sezonu. Josie pojawiła się w "Katy Keene", ale serial został skasowany po zaledwie jednym sezonie. Murray była pewna, że to oznacza koniec przygody.

– Po tym jak zrobiliśmy "Katy Keene" i niestety nie dostaliśmy 2. sezonu, pomyślałam, że to już koniec dla Josie – powiedziała w rozmowie z TVLine.

Josie and the Pussycats powrócą jednak w najbliższym odcinku "Riverdale". Jak zostało ujawnione, liderka zespołu niespodziewanie pojawi się w Riverdale po tym, jak zniknęła w połowie swojej światowej trasy koncertowej.

– Jest u szczytu swojej kariery. Wszystkie jej marzenia zostały zrealizowane. Żyje nimi na wskroś. Odbywa światowe trasy koncertowe, jest numerem jeden na wszystkich czołowych listach przebojów muzycznych. Jest Josie, którą zawsze chciała w sobie widzieć.

riverdale josie powrót

"Riverdale" (Fot. The CW)

Aktorka zdradziła, że usłyszymy w jej wykonaniu utwory m.in. Celine Dion oraz Niny Simone. Nie zabraknie także poważnych rozmów – jak się okazuje, Josie nie utrzymywała kontaktu z pozostałymi, co wytworzy dystans pomiędzy bohaterami.

– [Oni] nie byli w kontakcie przez cały ten czas. Więc możesz sobie wyobrazić, że nie odpowiadasz na SMS-a przez osiem lat... Prawdopodobnie będzie to trochę niezręczne, kiedy w końcu odeślesz im SMS-a – powiedziała.

Ashleigh Murrey nie ukrywa, że jej także nie podobało się to, w jaki sposób twórcy potraktowali postać Josie. Aktorka jest jednak podekscytowana powrotem i uważa, że Josie w końcu otrzyma zasłużoną uwagę:

– W tym odcinku ma miejsce wiele rozliczeń. To zdecydowanie daje widzom szansę poczucia, że ich rozmyślania na temat tego, dlaczego ta postać była praktycznie niewidzialna, zostały wysłuchane – obiecała.

Riverdale sezon 5, odcinek 15 – co jeszcze wiemy?

W odcinku zobaczymy także znaną z "Katy Keene" Camille Hyde, która wystąpi gościnnie jako Alexandra Cabot. Veronica (Camilla Mendes) będzie chciała przygotować dla tej bohaterki specjalną niespodziankę. Po chwilowej nieobecności powróci także Toni (Vanessa Morgan), która pomoże Tabicie (Erinn Westbrook) i Veronice zawrzeć umowę.

Zdjęcia z 15. odcinka sugerują, że Jughead (Cole Sprouse) również powróci do Riverdale, zobaczymy także wspólny muzyczny numer Alexandry, Toni i Tabithy.

Serial ma już zamówienie na 6. sezon – zobaczymy go jesienią tego roku.

Kolejne odcinki Riverdale w czwartki na Netflix

REKLAMA