Znamy polski tytuł "House of the Dragon". Serial ze świata "Gry o tron" pojawił się w zwiastunie HBO Max

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

"House of the Dragon" to serial o Targaryenach, który zobaczymy już na HBO Max. Wraz z zapowiedzią nowej platformy, HBO podzieliło się polskim tytułem prequela "Gry o tron".

HBO w końcu oficjalnie zapowiedziało wejście HBO Max do Polski. Z tej okazji wypuściło dwa zwiastuny reklamujące platformę i w jednym z nich widzimy polski tytuł serialu "House of the Dragon".

House of the Dragon – jaki jest polski tytuł serialu?

Serial zatytułowano zgodnie z jego angielskim odpowiednikiem: "Dom smoka". Oficjalne logo serialu i polski tytuł pojawił się na samym końcu zapowiedzi HBO Max umieszczonej na Twitterze:

"Dom smoka" rozgrywać się będzie na 300 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Westeros znajduje się pod panowaniem rodu Targaryenów. Są to czasy wielokrotnie wspominane w "Grze o tron", gdy na niebie panowały smoki, a Targaryenowie walczyli ze sobą nawzajem, konkurując o władzę. Serial powstaje na podstawie książki "Ogień i krew" George'a R.R. Martina.

Główne role zagrają Paddy Considine ("Outsider"), Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown"), Olivia Cooke ("Bates Motel"), Rhys Ifans ("Stacja Berlin"), Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") oraz Steve Toussaint ("Bo to grzech"). Twórcami są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron").

Dom smoka – premiera w 2022 roku na HBO Max

REKLAMA