Nowi i dawni bohaterowie na zdjęciach z "Dexter: New Blood" – poznajcie przeciwnika Dexa i jego dziewczynę

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Osiem lat po finale "Dextera" nadchodzi seria limitowana "Dexter: New Blood". Na zdjęciach powracają Debra i Harrison, pojawiają się również nowe twarze z miasteczka Iron Lake.

"Dexter" powraca w zupełnie nowym wydaniu, jako 10-odcinkowa seria "Dexter: New Blood", która co prawda nie odkręci tego, co się wydarzyło w finale z 2013 roku, ale spróbuje pewne sprawy naprawić. Dzięki okładkowemu materiałowi "Entertainment Weekly" do sieci trafiły nowe zdjęcia z serialu.

Dexter: New Blood – powrót Debry i Harrisona

Prawie dekadę po wydarzeniach z finału oryginalnej serii Dexter Morgan (Michael C. Hall) nie mieszka już w Miami i nie pracuje dla tamtejszej policji. Obecnie można go spotkać w górskim miasteczku Iron Lake w stanie Nowy Jork, gdzie ukrywa się pod nazwiskiem Jim Lindsey i prowadzi sklep Fred's Fish & Game. Przeszłość wciąż mu jednak towarzyszy – kiedyś prowadził rozmowy w głowie ze swoim przybranym ojcem Harrym (James Remar), teraz jego miejsce zajęła Debra (Jennifer Carpenter).

– On zniszczył ją i oszpecił całą jej istotę, ale mówimy o serialu o seryjnym mordercy, który jest obłąkany i ma skłonności do krzywdzenia innych. Wszyscy chcą na niego patrzeć, jakby był kimś, kto czuje to, co prawdziwy człowiek. Ale on jest chory – mówi Carpenter w rozmowie z EW.

dexter: new blood serial

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Na rozmowach z Debrą rodzinne sprawy Dextera się nie skończą. W jego życiu ponownie pojawi się jego syn Harrison, teraz już prawie dorosły, a zagra go Jack Alcott, znany z "The Good Lord Bird". Czy chłopak pójdzie w ślady ojca i również okaże się zabójcą? Nie da się ukryć, że to jedna z głównych fanowskich teorii przed premierą "Dexter: New Blood".

dexter: new blood serial

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Dexter: New Blood – nowy przeciwnik i dziewczyna

Dexter zawsze miał fajne dziewczyny i to się nie zmieni w nowej serii. Tym razem będzie umawiać się z szefową lokalnej policji, Angelą – w tej roli zobaczymy Julię Jones z "The Mandalorian" i filmowej serii "Zmierzch". To właśnie od niej dowie się o sprawie zaginionych dzieci, która sprawi, że jego dawne żądze – aka Mroczny Pasażer – powrócą.

dexter: new blood serial

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Rolę głównego antagonisty Dexa, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake, zagra Clancy Brown ("Carnivale", "Billions"). To człowiek, który jest czarujący jak św. Mikołaj, ale skrywa w sobie mrok. Jak obiecuje showrunner serialu Clyde Phillips, dostaniemy wyjaśnienie, dlaczego Kurt robi to, co robi, i będzie to "całkiem interesujące".

dexter: new blood serial

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

W obsadzie serialu są także m.in. Alano Miller ("Jane the Virgin") jako sierżant policji, który uczy zapasów w szkole średniej, Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") jako autorka podcastu, która znajdzie się w centrum intrygi, oraz Johnny Sequoyah ("Believe"). Z dawnej ekipy pojawi się również John Lithgow jako Trinity Killer.

Produkcję "Dexter: New Blood" prowadzi Clyde Phillips, twórca "Dextera" i showrunner pierwszych czterech sezonów oryginalnej serii. Zwiastun serialu obejrzycie tutaj.

Dexter: New Blood – premiera 7 listopada w USA

REKLAMA