Michael C. Hall miał dość fanów "Dextera", którzy przychodzili do niego z nożami. Zaczął im mówić "nie"

"Dexter" (Fot. Showtime)

Ciężkie jest życie ulubionego telewizyjnego seryjnego mordercy. Michael C. Hall przyznaje, że w czasach popularności "Dextera" fani podchodzili do niego z dość dziwnymi prośbami.

"Dexter" powraca w formie 10-odcinkowego serialu limitowanego "Dexter: New Blood", który telewizja Showtime pokaże tej jesieni. Choć premiera planowana jest dopiero na listopad, grający główną rolę Michael C. Hall już teraz został bohaterem okładkowego materiału "Entertainment Weekly".

Dexter – Michael C. Hall podpisywał noże dla fanów

Aktor wspomina w nim niezręczne spotkania z fanami, podczas których był proszony albo o udawanie, że ich morduje, albo o podpisywanie noży – takich zwykłych noży kuchennych. W końcu uznał, że to trochę za dużo, i przestał to robić.

– To było po prostu dziwne, spotykać nieznajomych, którzy prosili, czy nie mógłbym udawać, że ich morduję, podczas gdy oni zrobią zdjęcie. Podpisałem też dużo noży. Wiele osób przychodziło z nożami z kuchni. Przestałem to robić po części dlatego, że obawiam się, że ktoś popełni przestępstwo. Sam nie wiem. Czy można mieć kłopoty, jeśli podpisze się narzędzie zbrodni? – opowiada aktor.

W nowym sezonie na pewno nie zabraknie widoku Dextera z nożami – zwiastun sugeruje, że prędzej czy później zacznie je ostrzyć po latach spokojnego życia w górskim miasteczku Iron Lake w stanie Nowy Jork. To właśnie tam spotkamy go po dekadzie przerwy – Dex ukrywa się pod nazwiskiem Jim Lindsey, prowadzi sklep Fred's Fish & Game i umawia się z szefową policji (Julia Jones, "The Mandalorian").

dexter: new blood serial

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Głównym antagonistą będzie Kurt Caldwell, właściciel postoju ciężarówek i nieoficjalny burmistrz Iron Lake (Clancy Brown, "Billions"). W obsadzie są także m.in. Alano Miller ("Jane the Virgin") jako sierżant policji, który uczy zapasów w szkole średniej, Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") jako autorka podcastu, która znajdzie się w centrum intrygi, oraz Johnny Sequoyah ("Believe"). Z dawnej ekipy pojawią się Jennifer Carpenter jako Debra i John Lithgow jako Trinity Killer, powróci także syn Dextera, Harrison, teraz już nastoletni – zagra go Jack Alcott ("The Good Lord Bird").

Produkcję "Dexter: New Blood" poprowadził Clyde Phillips, twórca "Dextera" i showrunner pierwszych czterech sezonów oryginalnej serii.

Dexter: New Blood – premiera 7 listopada w USA

REKLAMA