Co dalej po "Lucyferze"? Czy będzie spin-off albo film? Gwiazdy serialu o możliwej kontynuacji

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

"Lucyfer" powrócił po raz ostatni. Nie brakuje pytań – czy to naprawdę koniec? W świecie seriali rządzi dewiza "nigdy nie mów nigdy". Czy tak będzie w przypadku historii diabła?

"Lucyfer" to jeden z tych seriali, które mają za sobą niezłą historię. Skasowanie przez stację FOX, udana akcja #SaveLucifer oraz przedłużenie o ostatni, 6. sezon. Chociaż twórcy serialu podkreślali, że możemy porzucić nadzieję na 7. sezon, nie oznacza to, że serial nie mógłby powrócić w innej formie, np. filmu pełnometrażowego.

Lucyfer – czy będzie spin-off albo film? 

Gwiazdy serialu wzięły udział w rozmowie z ET Online, w której skomentowały różne pomysły na powrót do świata "Lucyfera".

– Jedynym spin-offem, który nie miałby racji bytu, byłby ten o Decker. Wyobrażam sobie udane, epickie spin-offy o innych bohaterach, ale sama nie wiem – zaczęła Lauren German (Chloe Decker).

Lucyfer film czy będzie

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Podobnego zdania jest Aimee Garcia, czyli serialowa Ella. Aktorka zaznaczyła też, że w serialowym świecie "nigdy nie mów nigdy" jest dobrym podejściem. Z koleżanką z planu zgodził się Tom Ellis:

– Myślę, że na razie jest to koniec serialu, jaki znamy. Zawsze mówię "nigdy nie mów nigdy", a myśl, by zrobić pewnego dnia mały film o Lucyferze... nie jestem przeciwny temu pomysłowi, ale myślę, że serial, jaki znamy i serial, w którym się zakochaliśmy, na pewno już dobiegł końca – skomentował gwiazdor serialu.

Lesley-Ann Brandt nie ukrywa, że czuje się niesamowicie zżyta z postacią Maze i uwielbia ją grać. Zasugerowała jednak, że mogłoby brakować pomysłów na dalszy rozwój historii bohaterki:

– Kocham tę postać. [Ale] nie uderzajcie z tym do mnie za 10 lat, kiedy moje biodra nie będą już sprawne. Żartuję. Wiele kobiet, my wszystkie wymiatamy. Halle Barry ma ponad 50 lat, kręci film o MMA i go reżyseruje. O tak! Zdecydowanie. Kocham, kocham tę postać. Myślę, że w naszym serialu z pewnością wycisnęliśmy z jej historii tyle, ile tylko mogliśmy – powiedziała.

Lucyfer kontynuacja czy będzie

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

D.B. Woodside (Amenadiel) z kolei zapewnił, że gdyby fani domagali się kontynuacji, chętnie odtworzyłby swoją rolę. "Nie wiem, jak ktokolwiek z nas mógłby odmówić" – skomentował.

Póki co, wszystko wskazuje na to, że to już naprawdę koniec historii czarującego diabła. Zarówno twórcy, jak i obsada są zajęci nowymi projektami. Joe Henderson tworzy młodzieżowy serial "Shadecraft", aktorzy również zajęli się kolejnymi projektami – w przypadku Toma Ellisa jest to netfliksowy film "Players".

6. sezon Lucyfera jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA