"Kasztanowy ludzik" – zwiastun nowego serialu twórcy "The Killing". Jest naprawdę mrocznie i klimatycznie!

"Kasztanowy ludzik" (Fot. Netflix)

Twórca duńskiego "The Killing" powraca z nowym serialem na Netfliksie. "Kasztanowy ludzik" wygląda w zwiastunie jak prawdziwa gratka dla fanów mrocznych klimatów Nordic noir.

Netflix pokazał pełny zwiastun duńskiego serialu "Kasztanowy ludzik". Serial jest adaptacją popularnej powieści Sørena Sveistrupa, twórcy oryginalnego, duńskiego "The Killing" (czyli "Forbrydelsen"). Za sterami produkcji stanął sam autor książki.

Kasztanowy ludzik – zwiastun serialu Netfliksa

"Kasztanowy ludzik" to składający się z sześciu odcinków mroczny thriller psychologiczny, rozpoczynający się od zabójstwa. W październikowy poranek na placu zabaw na spokojnym kopenhaskim przedmieściu zostaje znaleziona brutalnie zamordowana dziewczyna, a nad nią wisi malutki ludzik zrobiony z kasztanów.

Prowadzący śledztwo duet – ambitna detektywka Naia Thulin i jej nowy partner Mark Hess – szybko odkrywają związek pomiędzy tym zabójstwem a inną sprawą: zaginioną rok wcześniej i uznaną za zmarłą córką polityczki Rosy Hartung. Policja uznaje, że ma do czynienia z seryjnym mordercą, i rozpoczyna się walka z czasem, by powstrzymać człowieka, który zostawia tę specyficzną wizytówkę.

Danica Curcic ("Równonoc") i Mikkel Boe Følsgaard ("The Rain", "The Legacy") grają duet detektywów. W obsadzie znajdują się także Iben Dorner ("Borgen"), David Dencik ("Quicksand"), Lars Ranthe ("Seaside Hotel"), Esben Dalgaard Andersen ("Couple Trouble"), Morten Brovn Jørgensen ("Rita"), Thomas Hwan ("Follow the Money"), Signe Egholm Olsen ("Borgen") i Jens Jørn Spottag ("The Legacy")

Kasztanowy ludzik od 29 września na Netfliksie

REKLAMA