Aimee Lou Wood starała się o zupełnie inną rolę w "Sex Education". Potraficie ją wyobrazić sobie jako Lily?

"Sex Education" (Fot, Netflix)

Trudno wyobrazić sobie liceum Moordale bez znanego nam grona uczniów. Aimee Lou Wood zdradziła, że początkowo starała się o zupełnie inną rolę – jak wyglądał jej casting do "Sex Education"?

"Sex Education" wróciło z 3. sezonem, w którym serialowa Aimee (Aimee Lou Wood) coraz bardziej odkrywa feminizm i mierzy się z traumatycznym przeżyciem z poprzedniej serii. Tymczasem okazało się, że tę postać mógł grać ktoś zupełnie inny.

Sex Education: Aimee Lou Wood chciała grać Lily

Aimee Lou Wood wzięła udział w odcinku "Ladies Night" portalu Collider. Podczas rozmowy gwiazda zdradziła, że początkowo starała się o rolę Lily. Postać od początku spodobała się Wood:

– Dzięki mojemu agentowi dostałam się na przesłuchanie do roli Lily. Wszystkie strony, które dostałam, dotyczyły Lily, nie widziałam reszty scenariusza. Widziałam tylko to, co dotyczy Lily, i pomyślałam, że jest przezabawna, a serial wydawał się niesamowity. Wtedy moja przyjaciółka, z racji swojej ówczesnej pracy, przeczytała scenariusze i zapytała mnie, dlaczego nie spróbuję z Aimee. Miała wrażenie, że jest tam postać o imieniu Aimee i jest jak stworzona dla mnie. A ja odpowiedziałam, że mam przesłuchanie do roli Lily.

Sex Education sezon 3 aimee

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Przy trzecim przesłuchaniu stało się jasne, że Aimee Lou Wood nie otrzyma roli Lily. Zamiast tego, produkcja zaproponowała jej by spróbowała z postacią Aimee.

– Po trzecim przesłuchaniu [twórcy] powiedzieli mi, że im przykro, ale nie po drodze mi z Lily. Odpowiedziałam, że to w porządku, ale było mi rzeczywiście smutno, bo naprawdę pokochałam ten serial i była to pierwsza produkcja od dawna, którą tak się ekscytowałam. A potem powiedzieli, żebym przyszła na drugi dzień i spróbowała postarać się o rolę nowej postaci, Aimee.

Przypomniałam sobie, że moja przyjaciółka też to powiedziała, a potem dostałam strony scenariusza i po prostu się śmiałam, ponieważ niektóre z napisanych tam kwestii dosłownie były rzeczami, które powiedziałam w swoim życiu. I pomyślałam: "O mój Boże, to jest to" – opowiadała aktorka.

Sex Education sezon 3 lily

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Gwiazda serialu wspomniała także o momencie, w którym po raz pierwszy zobaczyła całą obsadę razem. Jak mówi, była zachwycona castingowymi wyborami – a zwłaszcza Lily. Tanya Raynolds przykuła uwagę Aimee Lou Wood już podczas castingów.

– Pamiętam, jak poszłam na pierwsze czytanie, zobaczyłam ich wszystkich i pomyślałam, że są doskonale obsadzeni. Przypomniało mi się, jak zobaczyłam Tanyę na przesłuchaniu i przeszło mi przez myśl, że to jest Lily. Pomyślałam wtedy, że straciłam tę rolę, bo TO jest Lily. To jest ta osoba, którą obsadzą jako Lily. Coś po prostu nie grało ze mną i Lily. Ale zdecydowanie tak miało być – dodała.

Nowe odcinki "Sex Education" możecie już oglądać na Netfliksie, polecamy także naszą recenzję 3. sezonu. A czy będzie 4. sezon "Sex Education"? Serialowa Aimee już w czerwcu zdradziła, że rozpoczęły się do niego przygotowania.

3. sezon Sex Education już dostępny na Netfliksie

REKLAMA