Jakie seriale obejrzymy w najbliższym tygodniu? "Fundacja", "Nocna msza", "Doom Patrol" i inne premiery

"Nocna msza" (Fot. Netflix)

Przed nami tydzień z "Fundacją", "Nocną mszą" i mnóstwem serialowych premier amerykańskich sieciówek. Przedstawiamy listę premier na najbliższe dni.

W najbliższym tygodniu premierę będzie mieć ponad 30 seriali, ale większość to produkcje amerykańskich sieciówek, które do Polski dotrą z opóźnieniem – jak nowe "Cudowne lata" czy 4. sezon "Szpitala New Amsterdam". Na Netfliksie wreszcie będziemy mogli obejrzeć finałowy sezon "Pose", na HBO GO wróci "Doom Patrol", a na Netfliksie zobaczymy finał "Dear White People" i "Nocną mszę".

Dear White People (sezon 4) – 22 września na Netfliksie

"Dear White People" powraca z finałowymi 10 odcinkami. Akcja dzieje się po pandemii COVID-19, podczas ostatniego roku studiów na uniwersytecie Winchester. Bohaterowie wspominają wypakowany ważnymi wydarzeniami – i bardzo melodramatyczny – rok w formie musicalu inspirowanego latami 90.

Cudowne lata (reboot ABC) – 22 września w USA

"Cudowne lata" powracają w nowej odsłonie. Akcja serialu – podobnie jak w przypadku oryginału – rozgrywa się w latach 60. "Cudowne lata" zabiorą nas w nostalgiczną, ale i pełną burzliwych wydarzeń podróż, ukazując historię mieszkającej w Montgomery w Alabamie czarnoskórej rodziny z klasy średniej z punktu widzenia 12-letniego Deana. Narratorem historii jest Don Cheadle, zaś w obsadzie znajdują się Elisha "EJ" Williams jako Dean Williams, a także Dulé Hill, Saycon Sengbloh, Laura Kariuki oraz Julian Lerner.

Star Wars: Visions (nowość Disney+) – 22 września w USA

"Star Wars: Visions" to nowy serial Disney+ ze świata "Gwiezdnych wojen" – składająca się z dziewięciu odcinków antologia anime, niebędąca częścią kanonu. Akcja poszczególnych odcinków będzie dziać się w różnym czasie – jedne będą rozgrywać się w czasach I epizodu, a inne zabiorą nas do czasów po ostatniej części sagi, czyli filmie "Skywalker. Odrodzenie".

Doom Patrol (sezon 3) – 23 września na HBO GO

"Doom Patrol" wraca z 3. sezonem. W nowych odcinkach pojawią się znane z komiksów DC – choć znacznie zmienione na potrzeby serialu – grupy The Dead Boy Detective Agency i The Sisterhood of Dada. Do obsady dołączy także Michelle Gomez ("Stewardesa") w roli Madame Rouge – nowej antagonistki, która ma jakiś związek tajemniczy z Szefem (Timothy Dalton).

Pose (sezon 3) – 23 września na Netfliksie

W czwartek na Netfliksie wyląduje cały finałowy sezon "Pose". Serial zabierze nas do 1994 roku, w którym sala balowa jest już odległym wspomnieniem dla Blanki (Mj Rodriguez), próbującej łączyć bycie matką, partnerką i pracownicą szpitala. Podczas gdy AIDS staje się główną przyczyną zgonów Amerykanów w wieku 25-44 lata, Pray Tell (Billy Porter) walczy z nieoczekiwanymi problemami zdrowotnymi. Dodatkowo, w balowym środowisku pojawia się nowa, bardzo agresywna ekipa, co zmusza Dom Evangelista do walki o swoje dziedzictwo.

Fundacja (nowość) – 24 września na Apple TV+

W piątek na Apple TV+ zadebiutuje jedna z najbardziej oczekiwanych nowości tej jesieni. Serial "Fundacja" na podstawie książek Isaaca Asimova to futurystyczna opowieść o grupce wygnańców, którzy odkrywają, że aby ocalić potężne Imperium Galaktyczne, należy mu się przeciwstawić. Jared Harris ("Mad Men") wystąpi jako Hari Seldon, genialny matematyk, który tworzy dyscyplinę zwaną psychohistorią i przewiduje upadek Imperium. W obsadzie jest też m.in. Lee Pace ("Halt and Catch Fire"), a twórcą jest David S. Goyer ("Krypton", "Demony da Vinci").

Nocna msza (nowość) – 24 września na Netfliksie

"Nocna msza" to nowy horror Mike'a Flanagana ("Nawiedzony dom na wzgórzu"), który zabierze nas wyspę Crockett Island. Istniejące już podziały w tej wyizolowanej społeczności zostają wzmocnione, kiedy powraca zhańbiony młodzieniec (Zach Gilford, "Friday Night Lights"), a także pojawia się charyzmatyczny młody duchowny (Hamish Linklater, "Legion"). Wraz z przybyciem ojca Paula zaczynają dziać się rzeczy dziwne i pozornie cudowne, które podsycają religijny zapał w społeczności wyspiarzy. Ale czy te cuda nie muszą mieć ceny?

Goliath (sezon 4) – 24 września na Prime Video

Tymczasem na Amazon Prime Video w piątek pojawi się finałowy sezon serialu prawniczego "Goliath", w którym Billy McBride (Billy Bob Thornton) pójdzie na wojnę z przemysłem leków opioidowych. Do obsady dołączy JK Simmons w roli szefa jednej z firm farmaceutycznych.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Ordinary Joe (nowość NBC) – premiera 20 września w USA, zwiastun tutaj

· NCIS (sezon 19) – premiera 20 września w USA

· The Neighborhood (sezon 4) – premiera 20 września w USA

· Bob Hearts Abishola (sezon 3) – premiera 20 września w USA

· NCIS Hawai'i (nowość CBS) – premiera 20 września w USA

· 9-1-1 (sezon 5) – premiera 20 września w USA, zwiastun tutaj

· The Big Leap (nowość FOX) – premiera 20 września w USA

· Duff i Wazowski (serial CBC) – premiera 21 września na Canal+ Seriale, zwiastun tutaj

· Szpital New Amsterdam (sezon 4) – premiera 21 września w USA

· FBI (sezon 4) – premiera 21 września w USA

· FBI: Most Wanted (sezon 3) – premiera 21 września w USA

· FBI: International (nowość CBS) – premiera 21 września w USA

· Rezydenci (sezon 5) – premiera 21 września w USA

· Our Kind of People (nowość FOX) – premiera 21 września w USA, zwiastun tutaj

· Goldbergowie (sezon 9) – premiera 22 września w USA

· The Conners (sezon 4) – premiera 22 września w USA

· Home Economics (sezon 2) – premiera 22 września w USA

· A Million Little Things (sezon 4) – premiera 22 września w USA

· Chicago Fire (sezon 10) – premiera 22 września w USA

· Chicago PD (sezon 9) – premiera 22 września w USA

· Chicago Med (sezon 7) – premiera 22 września w USA

· Law & Order: SVU (sezon 23) – premiera 23 września w USA

· Law & Order: Organized Crime (sezon 2) – premiera 23 września w USA

· Creepshow (sezon 3) – premiera 23 września w USA, zwiastun tutaj

REKLAMA