Poznaliśmy datę premiery polskiego "The Office". Dzień później na Netfliksie pojawi się amerykańska wersja

"The Office PL" (Fot. Canal+/Łukasz Bąk)

"The Office" powraca z polską wersją, które akcja będzie dziać się w Siedlcach. Canal+ podał dokładną datę premiery nowej odsłony jednego z najbardziej kultowych sitcomów.

Canal+ w ostatnich latach wyprodukował kilka głośnych polskich seriali, na czele z "Belfrem", "Krukiem" i "Klangorem". Ogromna większość z nich to produkcje z wątkami kryminalnymi. Tej jesieni stacja pokaże coś zupełnie innego – rodzimą wersję "The Office". Premierę zapowiedziano na 22 października.

The Office – o czym będzie polski serial Canal+

Akcja rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej Kropliczanka. Jej prezes, Michał (Piotr Polak), to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem.

W serialu biznesowe roszady przeplatają się z biurową codziennością pracowników Kropliczanki. Oprócz Michała – czyli polskiej wersji Davida Brenta/Michaela Scotta – na ekranie nie zabraknie też silnej kobiecej bohaterki, będącej znakiem zmieniających się czasów i rosnącej roli kobiet w biznesie. Patrycja (Vanessa Aleksander) to przedstawicielka nowego pokolenia, dziecko polskich "rekinów biznesu", która wkraczając w progi biura Kropliczanki, przełamuje stary ład.

W polskim "The Office" zagrają także Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Reżyseruje Maciej Bochniak, scenariusz piszą Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło i Mateusz Zimnowodzki, a za zdjęcia odpowiada Paweł Chorzępa. Producentami serialu są Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński.

Premiera polskiej odsłony kultowego sitcomu na Canal+ zbiegnie się w czasie z premierą amerykańskiego "The Office" na Netfliksie. Wszystkie sezony pojawią się na platformie 23 października, czyli dzień po debiucie polskiej wersji.

Premiera The Office PL 22 października na Canal+

REKLAMA