Czy Eric i Adam z "Sex Education" rzeczywiście powinni być razem? Ncuti Gatwa o wydarzeniach z 3. sezonu

"Sex Education" (Fot. Netflix)

3. sezon "Sex Education" dostarczył wiele emocji, jeśli chodzi o serialowe romanse. Jedną z par, która za wszelką cenę próbuje się dotrzeć, to ulubieńcy widzów: Eric i Adam.

Chyba nikt się nie spodziewał, że przyjdzie nam trzymać kciuki za Adama (Connor Swindells) i życzyć mu jak najlepiej. I że będziemy kibicować, by wyszło mu w związku z Erikiem (Ncuti Gatwa). Ale dokładnie tak się stało, a 3. sezon "Sex Education" wcale nie wyprowadził na prostą ich miłosnej historii.

Sex Education: Czy Eric i Adam będą razem?

W rozmowie z TVLine Ncuti Gatwa opowiedział, dlaczego Ericowi nadal bardzo trudno jest być z Adamem, choć mogłoby się wydawać, że najgorsze już za nimi. W końcu Adam zrozumiał swoje zachowanie, uwolnił się od przemocowego ojca i zaczyna akceptować swoją seksualność.

Jednak ich związek naznaczony jest śladami toksycznej relacji, od której wszystko się zaczęło, a Eric jest psychicznie w zupełnie innym miejscu niż Adam. Co dalej?

– Będzie to trudne, bo oni mieli bardzo trudną drogę do tego momentu. Było dużo pracy, dużo cierpliwości, ale też dużo toksyczności... Ciekawie będzie zobaczyć, jak oni obaj radzą sobie ze swoim nowym statusem. Eric ograniczył siebie bardzo mocno w ostatnich dwóch sezonach, aby Adam mógł się rozwijać. Teraz nie musi już tego robić. Ale obaj są w całkowicie innych miejscach [psychicznie], więc jednak wydaje się, że on [Eric] ciągle musi to robić – tłumaczy Ncuti Gatwa.

Sex Education sezon 3 Eric i Adam czy będą razem

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Adam z jednej strony chce iść naprzód, z drugiej ciągle boi się przedstawić matce Erica jako swojego chłopaka. I o ile Adam się stara, o tyle Eric wydaje się tym coraz bardziej zmęczony – tak bardzo, że chwila rozłąki wydaje mu się doskonałym pomysłem. I chociaż przed samym wyjazdem Erica do Afryki pomiędzy bohaterami dochodzi do wyznania miłości, Eric w jego trakcie nawiązuje przygodną znajomość z fotografem o imieniu Oba. Ncuti Gatwa wyjaśnia, dlaczego tak się stało:

– On nadal próbuje dojść do tego, czy Adam jest dla niego właściwą osobą, która pozwoli się mu rozwinąć. Eric wspierał wiele osób i myślę, że teraz potrzebuje kogoś, kto wesprze jego rozwój. Nie wiem, czy Adam jest czy nie jest tą osobą.

Sex Education sezon 3: Tę scenę prawie wycięto

Co ciekawe, wątek wyjazdu Erica do Afryki o mało nie został skrócony o jedną ważną scenę. Podczas nigeryjskiego ślubu jest zabawny moment, w którym ciotka Erica przerywa wspomnienia jego matki o dawnej miłości, lamentując, że nie dostała odpowiednio dużo potrawki. Podczas wywiadu z Variety, Ncuti Gatwa zdradził, że niewiele brakowało, by widzowie nigdy tego nie zobaczyli:

– Reżyserka przesłała mi wiadomość: "Prawie wycięli scenę z ryżem", na co jej odpisałem: "Cokolwiek zrobisz, upewnij się, że to pięć sekund jest w serialu. To jest ważne! Każdy Afrykanin, niezależnie z jakiego kraju pochodzi, zrozumie ten moment, musisz to zatrzymać!"

Sex Education Eric Adam czy będą razem

"Sex Education" (Fot. Netflix)

3. sezon "Sex Education" spotkał się z bardzo pozytywnymi reakcjami, zarówno fanów jak i krytyków. Chociaż wiele osób uważa, że wątek Otisa i Ruby powinien skończyć się inaczej, ponieważ para na ekranie miała odpowiednia chemię, a sama Ruby zyskała bardzo dużą sympatię widzów. Naszą recenzję przeczytacie tutaj.

3. sezon Sex Education jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA