Poznajcie partnera księżnej Diany. Khalid Abdalla dołączy do 5. sezonu "The Crown" jako Dodi Al-Fayed

"The Crown" (Fot. Netflix)

5. sezon "The Crown" przedstawi wydarzenia wokół śmierci Diany. Twórcy obsadzili rolę partnera księżnej, który towarzyszył jej podczas wypadku. Kim jest serialowy Dodi Al-Fayed?

Twórcy "The Crown" nie boją się pokazywać najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń z historii rodziny królewskiej. Z tego powodu serial stał się przedmiotem debaty na komisji parlamentarnej, a brytyjscy politycy sugerowali, że Netflix powinien ostrzegać o zawartości fikcji w serialu. Czy wątek Diany i jej partnera Dodiego Al-Fayeda wywoła podobne poruszenie? To już prawie pewne.

The Crown sezon 5 – Dodi Al-Fayed obsadzony

Jak poinformowało Variety, w roli partnera księżnej Diany został obsadzony Khalid Abdalla. Aktor znany jest m.in. z filmu "Chłopiec z latawcem". Podano również informację, że w roli ojca Dodiego Al-Fayeda zobaczymy Salim Dawa ("Oslo").

Khalid Abdalla The Crown sezon 5

"Chłopiec z latawcem" (Fot. DreamWorks SKG)

Dodi Al-Fayed był egipskim producentem filmowym o łatce playboya i spadkobiercą miliardera. Jego relacja z księżną Dianą od początku wzbudzała ogromne kontrowersje, które dodatkową podsycały informacje, że to dla niej porzucił przed ołtarzem narzeczoną. Para poznała się w 1986 roku, podczas meczu polo. Dodi Al-Fayed grał w drużynie przeciwko księciu Karolowi. "The Independent" podawało, że księżna Diana obserwowała rozgrywkę i tuż po niej doszło do pierwszych rozmów.

Dodi Al-Fayed zginął w tragicznym wypadku razem z Dianą. Nie wiadomo, czy moment tragedii zostanie pokazany w serialu. Przypomnijmy – pominięto scenę ślubu księżnej i Karola tłumacząc, że "The Crown" nie pokazuje tego, co oczywiste:

– Nigdy nie odtwarzamy wydarzeń tylko po to, żeby je odtworzyć. Myślę, że kiedy odtwarzamy jakąś scenę – jak na przykład scenę zaręczyn, kiedy oni to ogłaszają – ona musi być, ponieważ jest połączona z czymś, przez co przechodzą bohaterowie. To musi być częścią historii. Zasadniczo ma to rozwinąć fabułę. Scenę ślubu możecie obejrzeć na YouTube za 10 sekund, więc nie sądzę, żeby był sens, abyśmy my ją odtwarzali – komentowała Emma Corrin.

The Crown – obsada 5. sezonu serialu Netfliksa

W 5. sezonie zobaczymy nowych aktorów. Emmę Corrin jako Dianę zastąpi Elizabeth Debicki ("Nocny recepcjonista"), zaś w roli królowej Elżbiety wystąpi Imelda Staunton ("Vera Drake"). Dominic West "(The Affair") wcieli się w starszą wersję księcia Karola, a Camilla Parker-Bowles zostanie sportretowana przez Olivię Williams ("Odpowiednik"). Do obsady dołączyli również m.in. Jonathan Pryce ("Gra o tron") jako książę Filip, Jonny Lee Miller ("Elementary") jako premier John Major i Lesley Manville ("Mum") jako księżniczka Małgorzata.

the crown dodi al-fayed

Dominic West jako książę Karol w "The Crown" (Fot. Netflix)

Oprócz oficjalnych informacji nie brakuje także wycieków z planu. Jeśli chcecie zobaczyć, jak prezentują się synowie Diany i Karola – zajrzyjcie tutaj. Nowe odcinki "The Crown" zobaczymy prawdopodobnie dopiero w 2022 roku.

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA