Wy też przegapiliście te występy w "Nocnej mszy"? Carla Gugino i Mike Flanagan zagrali małe role w serialu

"Nocna msza" (Fot. Netflix)

"Nocna msza" zawierała ukryte niespodzianki dla fanów twórczości Mike'a Flanagana. Wśród nich łatwy do przeoczenia występ Carli Gugino, a także cameo samego twórcy serialu.

"Nocna msza" to nowy miniserial Netfliksa, w którym wystarczy zerknąć na obsadę, żeby wiedzieć, że stworzył go Mike Flanagan. W produkcji występują aktorzy znani z "Nawiedzonego domu na wzgórzu" i "Nawiedzonego dworu w Bly", w tym Kate Siegel, prywatnie żona Mike'a Flanagana, Henry Thomas, Rahul Kohli, Annabeth Gish i Robert Longstreet. Ale jest też występ, który łatwo można przegapić.

Nocna msza: Carla Gugino i Mike Flanagan w serialu

Jak zauważyli fani, w pierwszym odcinku, kiedy Riley Flynn (Zach Gilford) zostaje skazany na cztery lata więzienia po spowodowaniu wypadku po pijanemu, nie widzimy sędzi, która ogłasza wyrok. Słychać jednak jej głos – i tak, macie rację, jeśli wydawało wam się, że to Carla Gugino, czyli Olivia Crain z "Nawiedzonego domu na wzgórzu" i starsza Jamie z "Nawiedzonego dworu w Bly". Jej występ potwierdził krótko na Twitterze sam Mike Flanagan.

Ale niespodzianek jest więcej, a jedna z nich to cameo samego twórcy "Nocnej mszy". Jak wypatrzyła ekipa serwisu Screen Rant, Flanagan pojawia się w 3. odcinku, podczas podróży prałata Pruitta do Jerozolimy. Jego postać nie ma nawet nazwiska – to po prostu "młody ksiądz". Odgrywa on jednak o tyle istotną rolę, że w pewnym momencie wskazuje Pruittowi "właściwą drogę", sprowadzając go na manowce.

nocna msza mike flanagan

"Nocna msza" (Fot. Netflix)

To nie pierwszy taki występ Flanagana we własnym serialu – w "Nawiedzonym domu na wzgórzu" pojawił się jako taksówkarz, który wiózł Olivię Crain, kiedy ta postanowiła odwiedzić siostrę w 9. odcinku.

Jeśli jeszcze nie widzieliście "Nocnej mszy", wiedzcie, że jest to horror, dziejący się na wyspie Crockett Island. Istniejące już podziały w tej wyizolowanej społeczności zostają wzmocnione, kiedy powraca zhańbiony młodzieniec, czyli wspomniany Riley, a także pojawia się charyzmatyczny młody duchowny (Hamish Linklater, "Legion"). Wraz z przybyciem ojca Paula zaczynają dziać się rzeczy dziwne i pozornie cudowne, które podsycają religijny zapał w społeczności wyspiarzy. Ale czy te cuda nie muszą mieć swojej ceny? – pyta serial. Naszą recenzję "Nocnej mszy" znajdziecie tutaj.

Nocna msza jest dostępna w serwisie Netflix

REKLAMA