1. sezon "Bridgertonów" miał zakończyć się inaczej. Twórcy chcieli nas zwodzić w kwestii Lady Whistledown

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Finał 1. sezonu "Bridgertonów" zaskoczył czytelników książek Julii Quinn, jeśli chodzi o wątek Lady Whistledown. Jak się okazuje, początkowo plan na tę postać był trochę inny.

Nicola Coughlan, czyli serialowa Penelope Featherington z "Bridgertonów" ujawniła, że twórcy mieli przygotowane zupełnie inne zakończenie. Jak podaje People, nie było pewności, czy ujawnić, kim jest Lady Whistledown już w pierwszym czy może dopiero w 2. sezonie. Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy prawdziwą odpowiedź na to nurtujące pytanie – znacznie szybciej niż w książkach.

Bridgertonowie – alternatywne zakończenie 1. serii

Biorąc pod uwagę seriale takie jak "Plotkara" czy "Słodkie kłamstewka", trudno się dziwić, że widzowie przyzwyczajeni są do fałszywych tropów. Więc gdy w finale "Bridgertonów" tajemniczą Lady Whistledown okazała się Penelope Featherington, wielu z nich przyjęło tę wiadomość z dużą rezerwą. Okazuje się jednak, że twórcy serialu wcale nie mają zamiaru dłużej ukrywać tej tajemnicy.

Na konferencji Tudum, zorganizowanej przez Netfliksa, Nicola Coughlan powiedziała, że to wcale nie było pewne, jak zakończy się sezon. Podczas dodatkowych zdjęć powstała alternatywna wersja finału, w której podejrzenia o bycie czołową londyńską plotkarą pada na Cressidę Cowper (Jessica Madsen).

– Robiliśmy powtórki ujęć w lipcu i nakręcone zostało inne zakończenie. Oni chcieli sprawić, żeby wydawało się, że to Cressida Cowper stoi za tym wszystkim – zdradziła aktorka.

Bridgertonowie alternatywny finał

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Finalnie twórcy uznali, że nie jest to dobre rozwiązanie i że ukazanie prawdziwej tożsamości Lady Whistledown pozwala jednak na dużo ciekawsze poprowadzenie wątków. Twórcy mają nadzieję, że uda się im zekranizować całą (lub znaczącą większość) serii popularnych książek. Dzięki temu, że widzowie wiedzą, kim jest Lady Whistledown, będą mogli skoncentrować się na innych wątkach, a nie tylko na zgadywaniu tożsamości tajemniczej kobiety.

Co więcej, bardzo ciekawe może się okazać śledzenia, jakim cudem niepozorna Penelope Featherington zaplanowała i zorganizowała to wszystko, a także jak będzie unikać odkrycia w kolejnych sezonach.

– Jak to powiedzieć, żeby nie zdradzić spoilerów? To bardzo satysfakcjonujące, co się dzieje z Penelope w 2. sezonie – powiedziała Coughlan.

Obecnie powstaje 2. sezon "Bridgertonów", którego głównymi bohaterami będą Anthony (Jonathan Bailey) i jego nowa miłość Kate Sharma (Simone Ashley, "Sex Education"). Ich pierwsze spotkanie możecie zobaczyć tutaj. Data premiery nowych odcinków nie jest jeszcze znana.

Serial Bridgertonowie jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA