Twórca "Peaky Blinders" ma już konkretny plan na film. Wiemy, kiedy wystartują zdjęcia – a co z 6. sezonem?

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Sześć sezonów i film – tak wygląda ostateczny plan na "Peaky Blinders". Twórca serialu zdradza, kiedy rozpoczną się zdjęcia do kinowej odsłony i na jakim etapie są prace nad 6. sezonem.

"Peaky Blinders" idzie drogą "Downton Abbey", tyle że w przyspieszonym tempie. Steven Knight, twórca serialu, zdradził podczas BFI London Film Festival, że ma już konkretny plan na film – włącznie z orientacyjną datą rozpoczęcia zdjęć.

Peaky Blinders – kiedy 6. sezon? I co z filmem?

Jak donosi Variety, Cillian Murphy i spółka zaczną kręcić film za ok. 18 miesięcy – w 2023 roku. Jednocześnie showrunner "Peaky Blinders" zdradził, że 6. sezon serialu jest już prawie całkowicie zmontowany. Prawdopodobna data premiery na BBC w Wielkiej Brytanii to wiosna 2022 roku. Zaraz po ukończeniu prac nad finałowym sezonem Knight zabierze się za pisanie filmu.

– A potem napiszę film, który będzie dziać się i zostanie nakręcony w Birmingham. I to prawdopodobnie będzie koniec drogi dla "Peaky Blinders", jakie znamy – powiedział twórca.

Jednocześnie jest szansa, że na sześciu sezonach i filmie świat "Peaky Blinders" wcale się nie skończy. Steven Knight nie chce używać słowa spin-offy w odniesieniu do kolejnych projektów, według niego lepsze określenie to seriale związane z uniwersum "Peaky Blinders". Niezależnie od tego, jak je będziemy nazywać, twórca brytyjskiego hitu raczej nie będzie już nadzorować produkcji ewentualnych nowych projektów i chętnie przekaże pałeczkę komuś innemu.

Peaky Blinders sezon 6 film

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

W rozmowie z Birmingham Live kilka miesięcy temu Knight powiedział, że uniwersum "Peaky Blinders" jak najbardziej może istnieć i być interesujące bez Tommy'ego Shelby'ego na ekranie – choć samo "Peaky Blinders" oczywiście nie.

– W takiej formie, jaką mamy, jest absolutnie niemożliwe, żeby to działało bez Cilliana [Murphy'ego]. Kto wie? Może mogą istnieć światy, będące częścią świata "Peaky", które dotyczą kogoś innego.

A co się wydarzy w 6. sezonie "Peaky Blinders"? Nie brakuje teorii fanowskich na ten temat – te najpopularniejsze zakładają, że wybuchnie wojna na linii Tommy – Michael, a ciotka Polly, grana przez zmarłą w kwietniu Helen McCrory, prawdopodobnie opuści rodzinę i wyjedzie za granicę.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA