Co wydarzy się w 6. sezonie "Peaky Blinders"? Wojna Shelbych i inne teorie fanów, które mogą się sprawdzić

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Przed nami już tylko 6. sezon "Peaky Blinders", który może postawić to i owo na głowie. Fani serialu mają sporo pomysłów, co może się wydarzyć w finałowej serii.

Ekipa "Peaky Blinders" pożegnała się już z planem zdjęciowym serialu – obecnie trwa postprodukcja i oczekiwanie na datę premiery oraz pierwsze materiały promocyjne. Tymczasem w sieci nie brakuje fanowskich teorii dotyczących fabuły finałowego sezonu "Peaky Blinders". Te najbardziej prawdopodobne zebrał niezawodny serwis Showbiz Cheat Sheet.

Peaky Blinders sezon 6: Michael głównym wrogiem?

Po pierwsze i najważniejsze, widzowie sądzą, że w finałowej serii Tommy (Cillian Murphy) może spodziewać się zdrady ze strony własnej rodziny. Wszystko zdaje się zmierzać w tym kierunku, a jakby tego było mało głowie rodziny Shelbych śnił się czarny kot – według ciotki Polly (Helen McCrory) znak, że wśród nich jest zdrajca.

Peaky Blinders sezon 6 teorie co się wydarzy

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Najbardziej oczywisty kandydat na zdrajcę to jej syn, Michael Gray (Finn Cole). Pierwszy krok już zrobił – w 5. sezonie złożył Tommy'emu propozycję nie do odrzucenia, by on i pozostali starsi członkowie klanu Shelbych usunęli się w cień, oddając władzę nad firmą jemu, Ginie (Anya Taylor-Joy) i Finnowi (Harry Kirton).

Tommy oferty nie przyjął, co skończyło się otwartą groźbą ze strony Giny: "Cóż, rozumiem, że będziemy zmuszeni wybrać drugą opcję". To by oznaczało, że ta para już ma plan, jak przejąć rodzinną firmę, i za chwilę zacznie się otwarta wojna pomiędzy nimi a Tommym.

Peaky Blinders sezon 6: Ciotka Polly wyjedzie?

Ciotka Polly to jedna z głównych postaci w "Peaky Blinders". Jej wątek prawdopodobnie jednak pozostanie niedokończony, ponieważ Helen McCrory zmarła w trakcie zdjęć do 6. sezonu. Oprócz żałoby po śmierci aktorki pojawiło się pytanie, co stanie się z jej postacią. Popularna jest teoria, że kiedy wybuchnie wojna między Tommym i Michaelem Polly odetnie się od rodziny i wyjedzie. Fani serialu mają nawet konkretny kierunek – jest nim Australia.

Peaky Blinders sezon 6 teorie co się wydarzy

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Teoria jest o tyle prawdopodobna, że Polly wypisała się z rodzinnego biznesu, kiedy rozpoczęła się walka na linii Tommy – Michael. Opowiedzenie się po którejkolwiek ze stron to dla niej ogromne ryzyko, że znajdzie się na linii ognia i zostanie zabita przez tego, który będzie myślał, że go zdradziła. Dlatego opuszczenie Birmingham i wyjazd w nieznane brzmi jak coś, co Polly faktycznie może zrobić.

Peaky Blinders sezon 6: Mosley przechytrzył Tommy'ego?

Oswald Mosley (Sam Claflin) na pewno powróci w 6. sezonie "Peaky Blinders" i będzie chciał się odegrać na Tommym, który w finale 5. sezonu próbował go zabić podczas wiecu. Próba skończyła się dość marnie – człowiek Tommy'ego został zastrzelony, zanim zdążył cokolwiek zrobić. W przywódcy gangu Shelbych wzmogło to przeświadczenie, że ktoś z jego najbliższego otoczenia jest zdrajcą.

Peaky Blinders sezon 6 teorie co się wydarzy

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Wielu fanów serialu jest przekonanych, że Mosley cały czas wiedział o szykowanym zamachu na jego życie. Czyli cały czas był o krok przed Tommym i to się nie zmieni w finałowym sezonie. Faszystowski polityk, który nigdy nie ukrywał swojej pogardy wobec Shelbych, raz jeszcze ma szansę go przechytrzyć.

6. sezon "Peaky Blinders" jeszcze nie ma daty premiery, ale jest szansa, że BBC pokaże go na Wyspach pod koniec 2021 albo na początku 2022 roku, a Netflix w pozostałych krajach – wkrótce po zakończeniu emisji na BBC. Historia Tommy'ego Shelby'ego i jego rodziny nie zakończy się na 6. sezonie "Peaky Blinders" – showrunner serialu Steven Knight planuje jeszcze film i być może także spin-offy.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA