Czy "Sprzątaczka" wróci z 2. sezonem? Twórczyni mówi, jak wyobraża sobie potencjalną kontynuację serialu

"Sprzątaczka" (Fot. Netflix)

Znakomita "Sprzątaczka" robi furorę na Netfliksie, ustępując popularnością tylko "Squid Game". Czy będzie 2. sezon? A jeśli tak, to czy zobaczymy w nim dalsze losy Alex, czy kogoś nowego?

Podczas gdy wszyscy mówią o "Squid Game", w top 10 Netfliksa cały czas mocno trzyma się "Sprzątaczka". To miniserial na podstawie powieści Stephanie Land "Sprzątaczka. Jak przeżyć w Ameryce, będąc samotną matką pracującą za grosze".

Produkcja opowiada historię Alex, dziewczyny z ambicjami pisarskimi, która ucieka z pełnego przemocy związku, zabierając ze sobą dwuletnią córkę. Bez grosza przy duszy, zaczyna pracować jako sprzątaczka, a wyrwanie się z kręgu biedy i przemocy okazuje się prawie niemożliwe. Już sama główna rola Margaret Qualley wystarczy, żeby nie chcieć rozstawać się z tą historią. Czy są szanse na kontynuację?

Sprzątaczka sezon 2 – dowiemy się, co dalej u Alex?

Tak jak w przypadku "Wielkich kłamstewek", wszystko jest możliwe. W przypadku "Sprzątaczki" jest jednak kilka ograniczeń, na czele z tym, że fabuła oparta jest na prawdziwej historii i 10 odcinków, które obejrzeliśmy, stanowi zamkniętą całość.

Showrunnerka serialu Molly Smith Metzler w rozmowie z serwisem Decider przyznaje, że nie do końca podoba jej się pomysł, żeby kontynuować to na siłę.

– Mogę powiedzieć, że ten serial został stworzony z miłości. Jestem zakochana we wszystkich tych postaciach i mogłabym pisać o Alex do końca życia. Wiecie, ona po prostu jest w moim sercu. Ale czuję, że opowiedzieliśmy jej historię, więc nie jestem pewna, jak to by wyglądało – mówi.

sprzątaczka sezon 2 czy będzie

"Sprzątaczka" (Fot. Netflix)

Według serwisu Cheat Sheet, w 2. sezonie "Sprzątaczki" moglibyśmy na przykład zobaczyć happy end Alex i Nate'a (Raymond Ablack). Pytanie brzmi, czy powrót do rodzinnego miasteczka i związek z Nate'em to rzeczywiście coś, czego chcemy dla bohaterki, której udało się rozpocząć nowe życie po długich zmaganiach.

Sprzątaczka sezon 2 – serial wróci jako antologia?

Według Molly Smith Metzler, jeśli już "Sprzątaczka" ma dostać 2. sezon, to lepszym pomysłem byłaby antologia – serial opowiadający w każdym sezonie historię innej bohaterki. Jej zdaniem pomysłów nigdy by nie zabrakło.

– Myślę, że jest wiele pokojówek, wiele osób sprzątających domy, które doświadczają historii równie przykrych, jeśli nie gorszych niż ta Stephanie Land. Myślę, że byłoby to bardzo ekscytujące – i jak ze świata marzeń – zobaczyć historię innej sprzątaczki w kolejnym sezonie. Kogoś z zupełnie innego miejsca, z zupełnie innymi doświadczeniami życiowymi i osoby, która prawdopodobnie też byłaby mamą – mówi twórczyni.

Jeśli jeszcze nie widzieliście "Sprzątaczki", polecamy naszą recenzję serialu. I przypominamy, że są też inne świetne miniseriale na Netfliksie.

Sprzątaczka jest dostępna na platformie Netflix

REKLAMA