Amazon Prime wchodzi do Polski z rewelacyjną ofertą. To dobry moment, żeby odkryć seriale Prime Video

"Wspaniała pani Maisel" (Fot. Amazon Prime Video)

"The Boys", "Wspaniała pani Maisel", "Dziewięcioro nieznajomych", a do tego mnóstwo telewizyjnej klasyki. Seriale Amazon Prime Video możecie teraz oglądać za nieco ponad 4 zł miesięcznie.

Choć platforma Amazon Prime Video jest dostępna w Polsce od prawie pięciu lat, wciąż nie udało jej się przebić do mainstreamu. Pewnie dlatego, że Amazon w Polsce niby był, ale tak naprawdę go nie było – seriali w żaden sposób nie promowano, a abonament w wysokości 25,99 zł miesięcznie dla wielu osób wydawał się za wysoki w porównaniu do oferty. To wszystko właśnie się zmieniło.

Amazon Prime – nowa oferta w Polsce. Ile kosztuje?

Amazon ogłosił oficjalne wejście do Polski usługi Amazon Prime. Cena jest wręcz absurdalnie atrakcyjna – za 49 zł rocznie (czyli nieco ponad 4 zł miesięcznie) dostaniecie dostęp do filmów i seriali w ramach Prime Video, a także gier Games with Prime. Dodatkowo będziecie mogli skorzystać z darmowych dostaw w sklepie Amazona (do domu, paczkomatów i innych punktów odbioru) i specjalnych promocji tylko dla klientów Prime. Usługa jest dostępna również w pakietach miesięcznych – wtedy zapłacicie 10,99 zł. Do tego dochodzi 30-dniowy okres próbny.

amazon prime video polska oferta seriale

Fot. Amazon Prime

Co z obecnymi klientami Amazon Prime Video? Jak się okazuje, oni też nie stracą. Wszyscy zostaną automatycznie przeniesieni na roczny plan Amazon Prime pod koniec okresu rozliczeniowego.

Prime Video jest częścią programu Amazon Prime. Jeśli posiadasz subskrypcję Amazon Prime Video, możesz ją anulować i dołączyć do Amazon Prime na Amazon.pl lub zaczekać do końca okresu rozliczeniowego Twojej subskrypcji i Twoja subskrypcja zostanie automatycznie zmieniona na Amazon Prime – czytamy w oficjalnym FAQ.

Jak na polski rynek VoD, to naprawdę atrakcyjna oferta – miesięczna subskrypcja Netfliksa kosztuje 43 zł, HBO 24,90 zł, a Canal+ 45 zł. Abonament Amazon Prime Video do tej pory kosztował 25,99 zł miesięcznie.

Seriale Amazon Prime Video – co warto obejrzeć?

Jakie seriale warto obejrzeć na Amazon Prime Video? Wśród produkcji oryginalnych platformy znajduje się wielokrotnie nagradzana "Fleabag" (produkowana razem z BBC), superbohaterski hit "The Boys", "Wspaniała pani Maisel" od ekipy "Gilmore Girls", a także m.in. "Jack Ryan" z Johnem Krasinskim, "Bosch", "Transparent", "Mozart in the Jungle", "Modern Love" czy "The Expanse", które wróci w grudniu z finałowym sezonem. Są też inne nowości, jak "Dziewięcioro nieznajomych" od Hulu.

Dalsze plany obejmują m.in. serial fantasy "Koło Czasu", który zadebiutuje w listopadzie na platformie, oraz serialowego "Władcę Pierścieni", planowanego na wrzesień przyszłego roku. Amazon jest również jednym z najlepszych miejsc w sieci, jeśli chodzi o dostęp do kultowych seriali. W ofercie obecnie znajdują się takie tytuły, jak "Supernatural", "Heroes", "Battlestar Galactica", "Dwóch i pół", "Parenthood", "Mad Men", "Parks and Recreation", "The Office" czy "Dr House".

REKLAMA