2. sezon "Wiedźmina" ma być dużo mroczniejszy od pierwszego. Showrunnerka zdradza kolejne szczegóły

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

2. sezon "Wiedźmina" zbliża się wielkimi krokami. Showrunnerka Lauren S. Hissrich podzieliła się kolejnymi informacjami na temat zbliżającej się kontynuacji serialu.

"Wiedźmin" w 2. sezonie koncentrować się będzie przede wszystkim na wydarzeniach znanych z pierwszej części sagi pt. "Krew elfów". Możemy się już spodziewać ciągłości opowiadanej historii, bez trzech różnych linii czasowych. Showrunnerka Lauren S. Hissrich powiedziała, czym 2. sezon będzie różnił się od pierwszego i na czym serial będzie się koncentrować.

Wiedźmin – sezon 2 ma być znacznie mroczniejszy

Podczas gdy jedni fani mieli duży problem z odejściem od fabuły opowiadań (lub ich spłyceniem), ci nieznający twórczości Sapkowskiego narzekali na trudność w zorientowaniu się w kolejności opowiadanej historii. Jak będzie dalej? Redanian Intelligence cytuje nową wypowiedź Lauren S. Hissrich:

– W 1. sezonie, szczególnie że był oparty na opowiadaniach z tomów Sapkowskiego "Ostatnie życzenie" oraz "Miecz przeznaczenia", zmieniał się ton. W 2. sezonie było moją intencją, by nadal tworzyć to w ten sposób, pozwolić temu płynąć, ale same historie są mocniejsze. Ukazujemy te mroczniejsze elementy i myślę, że idealnie pasują one do całości. Jedyną rzeczą, w której naprawdę staraliśmy się być konsekwentni, to zatrzymanie poczucia humoru [Geralta].

wiedźmin sezon 2

W 2. sezonie "Wiedźmina" Geralt z Rivii (Henry Cavill), przekonany, że Yennefer (Anya Chalotra) zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę (Freya Allean) w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – do domu swojego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

Jak wspominał Henry Cavill, w serialu możemy spodziewać się ojcowskich dylematów, nie tylko na linii Geralt i Ciri, ale także między Geraltem a Vesemirem. Zobaczymy także szkolenie Ciri na wiedźminkę oraz nawiązanie do opowiadania "Ziarno prawdy", które jest ciekawym przełożeniem znanej baśni "Piękna i Bestia". Netflix podzielił się pierwszymi klipami, które ukazują fragmenty z adaptacji tego opowiadania.

Wiedźmin sezon 2 – premiera 17 grudnia na Netflix

REKLAMA