"The Crown" znowu narazi się rodzinie królewskiej? 5. sezon pokaże kontrowersyjny wywiad księżnej Diany

"The Crown" (Fot. Netflix)

Twórcy "The Crown" nie jeden raz znaleźli się pod ostrzałem krytyki, ale wszystko wskazuje na to, że się jej nie boją. 5. sezon "The Crown" ma pokazać kontrowersyjny wywiad księżnej Diany.

Ekipa "The Crown" pracuje intensywnie nad nowymi odcinkami. 5. sezon zobaczymy dopiero w przyszłym roku, ale twórcy chętnie zapowiadają, co nas czeka. W serialu zobaczymy m.in. ostatnie dni księżnej Diany i jej partnera Dodiego Al-Fayeda – a na tej kontrowersji się nie skończy.

The Crown sezon 5 – zobaczymy wywiad Diany

Jak poinformował brytyjski tabloid "The Sun" (via Variety) w serialu zobaczymy wywiad księżnej dla "Panoramy" stacji BBC z 1995. Diana szczerze opowiedziała o problemach ze zdrowiem psychicznym, problemach w małżeństwie z księciem Karolem oraz jego romansie z Camillą Parker-Bowles. Netflix niczego oficjalnie nie potwierdził, ale według "The Sun" wywiadowi zostanie poświęcony cały odcinek serialu.

– Dla scenarzystów burzliwe małżeństwo Karola i Di doprowadziło do jej wylewności w "Panoramie", a następstwa tej decyzji wpłynęły na jej ostatnie miesiące. Bardzo dużo w to inwestują. "The Crown" ma doświadczenie w zagłębianie się w obszary historii rodziny królewskiej, które oni by chcieli, żeby zostawić w spokoju – cytuje "The Sun" informatora.

the crown sezon 5

"The Crown" (Fot. Netflix)

Wywiad niedawno ponownie znalazł się na językach nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. Okazało się, że prowadzący rozmowę dziennikarz BBC Martin Bashir sfałszował wyciągi bankowe, które miały świadczyć, że Diana była śledzona i podsłuchiwana, a dwóm pracownikom pałacu za to płacono. W ten sposób dotarł do brata księżnej, który pomógł mu załatwić rozmowę z nią.

Wszystko wskazuje na to, że 5. sezon "The Crown" znajdzie się pod ostrzałem nie tylko z tego powodu. Oprócz wydarzeń przed oraz po śmierci księżnej Diany zobaczymy także przyjaźń księcia Filipa z arystokratką Penny Knatchbull, która wzbudzała niemałe kontrowersje.

The Crown sezon 5 – obsada serialu

W sieci codziennie pojawiają się także wycieki z planu – na najnowszych Elizabeth Debicki do złudzenia przypomina księżną Dianę. Kogo jeszcze zobaczymy w serialu?

Imelda Staunton (Vera Drake") została nową królową Elżbietą. Dominic West ("The Affair") wcieli się w postać księcia Karola, zaś jako Camillę Parker-Bowles zobaczymy Olivię Williams ("Odpowiednik"). W roli księżniczki Małgorzaty wystąpi Lesley Manville ("Mum"), a Jonathan Pryce ("Gra o tron") zagra księcia Filipa.

The Crown – sezon 5 w listopadzie 2022 na Netfliksie

REKLAMA