Geralt wda się w romans z Triss w 2. serii "Wiedźmina"? Kontrowersyjny wątek ma się pojawić w serialu

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Yennefer czy Triss, Triss czy jednak Yennefer? Z najnowszych przecieków z "Wiedźmina" wynika, że serial w 2. sezonie może pójść tą drogą co gry. Spoilery, rzecz jasna.

"Wiedźmin" wróci 17 grudnia z 2. sezonem i jak wynika z przecieków serwisu Redanian Intelligence, w nowych odcinkach nie zabraknie kontrowersyjnego wątku romansowego. Mowa o Geralcie z Rivii (Henry Cavill) i Triss Merigold (Anna Shaffer).

Wiedźmin sezon 2 – będzie romans Geralta z Triss?

W książkach Andrzeja Sapkowskiego Triss w pewnym momencie próbuje zbliżyć się do Geralta, ale wiedźmin nie ma z nią żadnej poważniejszej relacji natury miłosnej. Zupełnie inaczej jest w grach, gdzie rudowłosa czarodziejka staje się "nową Yennefer" dla Geralta. I wygląda na to, że serial Netfliksa też chce wprowadzić trójkąt miłosny z tytułowym wiedźminem w roli głównej. Co jest o tyle interesujące, że 1. sezon nie sugerował, aby postać Triss miała stać się tak ważna jak w grach.

Redanian Intelligence twierdzi, że Geralt i Triss będą mieli scenę miłosną w 2. sezonie "Wiedźmina". Do zbliżenia między nimi dojdzie w Kaer Morhen, kiedy Geralt jeszcze będzie żyć w przekonaniu, że Yennefer (Anya Chalotra) zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden. Jeśli faktycznie tak się stanie, będzie to duże odejście od "Krwi elfów" Sapkowskiego, gdzie Triss i Geralt wymienili jedynie uścisk.

Wiedźmin triss geralt romans

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Więcej szczegółów nie ma – należy też pamiętać, że są to nieoficjalne informacje, niepotwierdzone ani przez twórców "Wiedźmina", ani przez Netfliksa. Z drugiej strony, przecieki Redanian Intelligence już nieraz się sprawdzały, a pójście fabuły serialu w kierunku gier nie byłoby zaskakujące, skoro Netflix zaczął współpracę z CD Projekt RED. Poza tym wprowadzenie trójkąta miłosnego w celu podkręcenia emocji to dość typowe zagrania dla amerykańskich seriali, a trzeba pamiętać, że tym właśnie jest "Wiedźmin" i że za tym mogą pójść kolejne odejścia od książek.

Zgodnie z oficjalnym opisem, w 2. sezonie "Wiedźmina" Geralt z Rivii, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę (Freya Allan) w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – do domu swojego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

W serialu nie zabraknie nowych postaci – jedna z najważniejszych to Vesemir, mentor Geralta, którego zagra Kim Bodnia ("Most nad Sundem"). Główny bohater będzie z nim mieć prawdziwie ojcowską relację.

Wiedźmin sezon 2 – premiera 17 grudnia na Netflix

REKLAMA