Tony Soprano istniał naprawdę? Twórca "Rodziny Soprano" zdradził swoją inspirację, a fani są zachwyceni

"Rodzina Soprano" (Fot. HBO)

Czy gangster Tony Soprano mógł istnieć naprawdę? Z okazji premiery filmowego prequela "Rodziny Soprano" twórca serialu zdradził, co zainspirowało go do stworzenia bohatera.

"Rodzina Soprano" dobiegła końca w 2007 roku i serial do dziś uważany jest za jeden z najlepszych w historii telewizji. Fani mogą obecnie poznać genezę postaci Tony'ego Soprano w prequelu zatytułowym "Wszyscy święci New Jersey", a jak zdradził twórca kultowej produkcji – inspirację zaczerpnął z prawdziwego życia.

Rodzina Soprano – twórca o genezie Tony'ego

David Chase wystąpił w podkaście "Award Chatters" The Hollywood Reporter, w trakcie którego zdradził, że inspiracją dla Tony'ego Soprano był kuzyn syna partnera biznesowego jego ojca. Kuzyn nazywał się... Toby Soprano i posiadał cadillaca. Czy miał coś wspólnego z mafią? Chase tego nie wie, po prostu zapamiętał jego auto.

To nie jedyna osoba z otoczenia Chase'a, do której nawiązał w serialu. Postać terapeutki była zainspirowana jego babcią od strony ojca. Twórca podkreślił, że była to naprawdę urocza kobieta, którą uwielbiał.

Wyznanie twórcy momentalnie wzbudziło poruszenie wśród internautów. Fani serialu momentalnie zachwycili się genezą postaci Tony'ego i tym, że posiadanie cadillaca wywołało takie skojarzenie u Davida Chase'a.

Nie ma to jak przeżyć globalną pandemię, która doprowadziła do globalnego kryzysu finansowego, a następnie odkryć, że pomysł na imię Tony Soprano był oparty na prawdziwej osobie o nazwisku Toby Soprano – napisał jeden z internautów.

W tej samej rozmowie David Chase odniósł się do finałowej sceny serialu i ostatecznie potwierdził los Tony'ego. A co my sądzimy o filmowym prequelu serialu? Zapraszamy do zapoznania się z recenzją "Wszystkich świętych New Jersey".

Rodzina Soprano jest dostępna na HBO GO

REKLAMA