Ellen Pompeo nie chciała, żeby Mer błagała o miłość. Gwiazda miała problem z kultową sceną z "Chirurgów"

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

"Chirurdzy" dostarczyli historii telewizji wielu słynnych scen, a z pewnością należy do nich monolog Meredith i jej wyznanie miłości. Ellen Pompeo zdradziła, że przechodzą ją ciarki, gdy o nim myśli.

"Chirurdzy" są emitowani od 2005 roku, a niektóre sceny są przywoływane przez fanów do dzisiaj. Jednym z najsłynniejszych momentów jest monolog Meredith, w którym błaga o miłość doktora Dereka Sheparda (Patrick Dempsey). Ellen Pompeo zdradziła, że naprawdę się popłakała podczas kręcenia.

Chirurdzy – Ellen Pompeo płakała podczas kręcenia

Aktorka zaprosiła do swojego podcastu "Tell Me with Ellen Pompeo" (via Insider) Rachel Lindsay, byłą uczestniczkę popularnego randkowego programu. Podczas rozmowy pojawił się wątek słynnej sceny monologu Meredith z 5. odcinka 2. sezonu. Lekarka we łzach błagała Dereka, by ten wybrał ją.

– Kocham cię. Tak bardzo, że udawałabym, że podoba mi się twój gust muzyczny, pozwoliła ci zjeść ostatni kawałek sernika, trzymała radio nad głową pod twoim oknem. Niestety, tak się składa, że jednocześnie cię przez to nienawidzę. Więc zdecyduj się. Wybierz mnie. Kochaj mnie.

chirurdzy ellen pompeo

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Pompeo wspomina, że podczas ujęcia naprawdę się popłakała – ale nie dlatego, że wczuła się w rolę. Wręcz przeciwnie, aktorka była przerażona błaganiami Meredith.

– Kiedy przeczytałam tę scenę, byłam przerażona. Zastanawiałam się, czy ja naprawdę będę błagać mężczyznę? Zabawne w tej scenie jest to, że ja wypłakuję sobie oczy. Ale nie płakałam z powodów zawartych w tej scenie, płakałam, bo myślałam sobie, że nie mogę w to uwierzyć – oto błagam faceta w telewizji, żeby mnie pokochał.

Chirurdzy – gwiazda nie chciała kręcić monologu

Aktorka opowiedziała także o rozmowie, którą przeprowadziła ze swoją 12-letnią córką. Dziewczyna podczas przeglądania TikToka zobaczyła słynną scenę i natychmiast zapytała swoją matkę, dlaczego jej postać się tak zachowywała.

– Pomyślałam sobie – dzięki Bogu, że ona zadaje mi to pytanie i że ma już to wszystko poukładane w głowie w wieku 12 lat.

Gwiazda wyjaśniła córce, że nie napisała tej sceny i nie chciała jej grać. Pompo zdaje sobie jednak sprawę, że monolog Meredith przeszedł do historii telewizji i jest uwielbiany przez fanów serialu.

Obecnie emitowany jest 18. sezon "Chirurgów". Czy będzie on już ostatnim? Pomysłów na zakończenie "Chirurgów" nie brakuje, ale zarówno twórcy, jak i stacja nie chcą jeszcze niczego przesądzać.

REKLAMA