"Sherlock" jeszcze powróci? Benedict Cumberbatch mówi, czy wciąż są szanse na 5. sezon

"Sherlock" (Fot. BBC)

"Sherlock" ostatnio pojawił się na naszych ekranach w 2017 roku. Fani mają nadzieję na 5. sezon, a gwiazdy serialu wciąż są o niego pytane. Co nowego powiedział Benedict Cumberbatch?

"Sherlock" telewizji BBC z Benedictem Cumberbatchem w tytułowej roli był emitowany w latach 2010-2017. Chociaż odcinek "Ostatnie wyzwanie" można traktować jako zakończenie historii, fani wciąż dopytują o kontynuację.

Sherlock: Benedict Cumberbatch o szansach na 5. sezon

Benedict Cumberbatch dzięki serialowi stał się prawdziwą gwiazdą. Aktor ostatnio udzielił wywiadu dla Esquire UK, w którym nie mogło zabraknąć pytania o "Sherlocka". Jakie są szanse na to, że detektyw i Watson (Martin Freeman) powrócą?

– To nie byłoby sprawiedliwe w stosunku do innych osób w to zaangażowanych [gdybym podał, jakie są szanse]. Nie zamierzam dać się w to wciągnąć. Nie, nie, nie. (...) Cóż, wciąż mówię – nigdy nie mów nigdy. Wiesz, naprawdę lubię tę postać... po prostu okoliczności muszą być właściwe i myślę, że może teraz jest zbyt wcześnie, aby zobaczyć, jak ["Sherlock"] wraca do życia.  Myślę, że chociaż to jest wspaniałe, to na razie minęło.  Ale to nie oznacza, że nie będzie mieć kolejnej odsłony w przyszłości.

sherlock sezon 5

"Sherlock" (Fot. BBC)

Zapytany, czy w takim razie nie miałby nic przeciwko, gdyby obsadzono nowego Sherlocka i Watsona, Benedict Cumberbatch odpowiedział, że nie chce tego komentować, bo to nie jest jego rolą.

Wcześniej, w wywiadzie na początku tego roku, aktor powiedział, że jeśli powrót "Sherlocka" jest możliwy, to raczej w formie filmu niż kolejnego sezonu. Wiele zależy także od pomysłu na scenariusz, co podkreślał Martin Freeman.

Na potencjalny powrót serialu wpływ mają także niezwykle napięte harmonogramy aktorów. Benedict Cumberbatch promuje obecnie nowy film "Psie pazury". Na premierę czeka również "Dr. Strange and the Multiverse of Madness". W uniwersum Marvela aktywnie działa również Martin Freeman, którego zobaczymy w filmie "Czarna Pantera: Wakanda Forever".

Sherlock jest dostępny w serwisie Netflix

REKLAMA