Finałowa scena "Squid Game" mogła wyglądać inaczej. Twórca zdradza alternatywny pomysł na zakończenie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Zakończenie "Squid Game" pozostawiło po sobie sporo pytań i sprawiło, że widzowie zaczęli dopytywać o kontynuację. Twórca zdradził, że ostatnia scena mogła wyglądać zupełnie inaczej.

Hwang Dong-hyuk oficjalnie potwierdził, że zobaczymy 2. sezon "Squid Game". Ostatnia scena pozostawiła otwartą furtkę, ale jak się okazuje – nie był to jedyny pomysł na zakończenie.

Squid Game – twórca zdradza alternatywne zakończenie

W finałowej scenie "Squid Game" główny bohater, Gi-hun (Lee Jung-jae), w ostatniej chwili rezygnuje z lotu, co widzowie zinterpretowali jako zamiar podjęcia akcji przeciwko organizatorom okrutnej gry. W nowym wywiadzie dla Entertainment Weekly twórca serialu opowiedział o drugim pomyśle na zakończenie:

–Tak naprawdę zmagaliśmy się z dwoma różnymi wersjami zakończenia. Było alternatywne zakończenie, w którym Gi-hun wsiadłby do samolotu i odleciał. A do tego było oczywiście to, w którym zawróciłby i poszedł w stronę kamery. Ciągle zadawaliśmy sobie pytanie, czy Gi-hun naprawdę powinien podjąć decyzję o wyjeździe i zobaczyć się z rodziną, szukać własnego szczęścia? Czy to jest właściwy sposób na to, by zaproponować pytanie czy też przesłanie, które chcieliśmy przekazać poprzez serial?

Squid Game zakończenie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Twórca uznał, że przesłanie serialu wybrzmi lepiej, gdy Gi-hun postanowi nie wsiadać do samolotu i zawróci:

– Doszliśmy do wniosku, że pytanie, które chcieliśmy zaproponować, nie mogło zostać zadane, jeśli on odleciałby samolotem. Pytanie, na które chcemy odpowiedzieć – dlaczego świat stał się taki, jaki jest teraz? – można je zadać i na nie odpowiedzieć tylko wtedy, gdy Gi-hun zawróci i pójdzie w stronę kamery. Dlatego ostatecznie zdecydowaliśmy się na takie zakończenie w finale.

Wiadomo, że Lee Jung-jae powróci w roli Gi-huna w 2. sezonie. Twórca serialu dopiero rozpoczął planowanie, ale pytań, na które odpowiedzi chcą poznać widzowie, nie brakuje. A co może nas czekać w kontynuacji? Tutaj znajdziecie 10 najpopularniejszych fanowskich teorii.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA