"Ród smoka" podbija Hiszpanię. Przed ratuszem miasta Cáceres wywieszono flagi z herbem Targaryenów

"Ród smoka" (Fot. HBO)

"Ród smoka" tak jak "Gra o tron" kręcony jest w różnych krajach. Zdjęcia w Hiszpanii dobiegają końca, a miasto Cáceres postanowiło podziękować HBO w niezwykły sposób.

Tak jak "Gra o tron", "Ród smoka" kręcony jest w kilku różnych krajach jednocześnie. Prace na planie w Wielkiej Brytanii mają potrwać co najmniej do stycznia 2022 roku, a tymczasem zobaczcie, jak z wyboru ich miasta przez HBO cieszyły się władze hiszpańskiego Cáceres, gdzie zdjęcia już zakończono.

Ród smoka – flagi Targaryenów przed ratuszem miasta

Ekipa "Rodu smoka" kręciła wiele plenerowych ujęć w Hiszpanii, m.in. w Lloret de Mar, Mansanto i Cáceres. Użytkowniczka Twittera wrzuciła zdjęcie ratusza w Cáceres – z okazji zakończenia zdjęć do "Rodu smoka" władze miasta wywiesiły flagi rodu Targaryenów. I trudno się dziwić ich entuzjazmowi – miejsca, w których kręcono "Grę o tron" są chętnie odwiedzane przez fanów serialu, co przekłada się na spory zysk. Jest szansa, że z prequelem będzie podobnie.

Cáceres już wcześniej "wystąpiło" w uniwersum Westeros. W "Grze o tron" kręcono tam niektóre sceny rozgrywające się w Królewskiej Przystani. Można więc przypuszczać, że i tym razem to będzie Królewska Przystań.

"Ród smoka" bazuje na książce "Ogień i krew" i opowie o wojnie domowej Targaryenów, zwanej Tańcem Smoków. Akcja rozgrywa się ok. 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". W ekipie twórców są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser "Gry tron" Miguel Sapochnik.

W głównych rolach wystąpią m.in. Paddy Considine ("Outsider"), Olivia Cooke ("Sound of Metal") oraz Matt Smith ("The Crown"), który wcieli się w postać Daemona Targaryena. Aktor ostatnio zdradził, że jego smok, Caraxes to najgroźniejsza bestia ze świata Westeros.

Premiera Rodu smoka w 2022 roku na HBO

REKLAMA