Caraxes to najgroźniejsza bestia ze świata Westeros? Matt Smith zdradza sekrety "Rodu smoka"

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Do tej pory świat Westeros przedstawił nam trzy smoki. W prequelu "Ród smoka" bestii będzie znacznie więcej, a Matt Smith zarzeka się, że smok jego bohatera nie ma sobie równych.

"Ród smoka" zadebiutuje już w przyszłym roku. Pokazano już pierwszy zwiastun serialu, a w sieci co jakiś czas pojawiają się nieoficjalne fotki z planu. Teraz gorący smoczy spoiler zdradził Matt Smith, odtwórca jednej z głównych ról.

Ród smoka: Matt Smith opowiada o serialu

Matt Smith, znany widzom z m.in. "The Crown" i "Doktora Who", w serialu HBO zagra Daemona, młodszego brata króla Viserysa. W podkaście "Happy Sad" (via Winter is Coming) aktor określił swoją rolę mianem "interesującej, mrocznej i niepokojącej", powiedział także parę słów na temat smoka Daemona, Caraxesa.

– Caraxes jest całkiem niezły, wiesz? Jest duży, czerwony i zły. To naprawdę zły smok. Mój smok jest najbardziej wściekły ze wszystkich. Nie ma bardziej gniewnego smoka niż Caraxes. To prawdziwy humorzasty drań.

George R.R Martin we wrześniu zdradził, że w serialu pojawi się aż 17 smoków. Każdy z nich ma mieć swój własny charakter i jeśli wierzyć słowom Smitha – to właśnie Caraxes zapowiada się na najgroźniejszą z bestii.

Ród smoka matt smith

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Czy "Ród smoka" dorówna sukcesowi "Gry o tron"? Matt Smith powiedział, że w to wątpi, ale obiecał, że cała ekipa ciężko pracuje, by dostarczyć widzom dobrej rozrywki:

– To niemożliwe, żeby ten serial odniósł taki sukces, jak "Gra o tron". "Gra o tron" stała się fenomenem kulturowym dla wielu ludzi i ["Ród smoka] nigdy nie osiągnie takiej samej skali, bo to było coś wyjątkowego. Czy ludzie są gotowi to zobaczyć czy nie – kto wie? Nigdy nie wiadomo. Ale robimy to na poważnie i staramy się dostarczyć coś, co będzie rozrywkowym światem, ze smokami i walkami na miecze.

"Ród smoka" to prequel "Gry o tron", oparty na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina. Akcja ma dziać się około 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" i skupiać się na wojnie domowej Targaryenów, tzw. Tańcu Smoków. W ekipie twórców są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser "Gry tron" Miguel Sapochnik, a w obsadzie znajdują się także m.in. Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Rhys Ifans i Steve Toussaint.

Wielu fanów uważa, że to właśnie postać Daemona Targaryena, brata Viserysa I odegra pierwsze skrzypce w pierwszych odcinkach. Wiadomo również, że w 1. sezonie "Rodu smoka" zabraknie jednego z najważniejszych graczy politycznych, Aegona.

Premiera Rodu smoka w 2022 roku na HBO

REKLAMA