Rosamund Pike doznała kontuzji na planie "Koła czasu". Na planie serialu aktorzy używali prawdziwych mieczy

"Koło czasu" (Fot. Amazon Prime Video)

Wypadki na planach filmowych nie należą do rzadkości, szczególnie gdy w grę wchodzą także sceny walk. I to właśnie podczas kręcenia w jednej z nich ranna została Rosamund Pike.

W nowym serialu fantasy "Koło czasu" od Prime Video nie brakuje potyczek i walk na miecze. Podczas kręcenia jednej z takich scen ranna w rękę została Rosamund Pike, wcielająca się w Moiraine Damodred. Wydarzyło się to podczas wykonywania choreografii walki w duecie z Danielem Henneyem, który gra strażnika chroniącego bohaterkę Pike.

Koło czasu – Rosamund Pike doznała kontuzji na planie

Jak donosi Hello!, Daniel Henney podzielił się informacją na ten temat podczas premiery serialu w Londynie, udzielając wywiadów na czerwonym dywanie. Okazuje się, że podczas kręcenia scen aktor gra z użyciem prawdziwego miecza.

– To był drugi tydzień zdjęć, Rosamund i ja pomyliliśmy kroki. Używam prawdziwego miecza dla zachowania równowagi i przeciąłem jej ręką. Ona krzyknęła i upadła, [następnie] wskoczyła do karetki, ja do swojego samochodu i udaliśmy się do najbliższej izby przyjęć na czeskiej wsi.

Jak się okazuje, nie wystarczyło powstrzymać krwawienia, ponieważ potrzebne było prześwietlenie ręki aktorki. Jak mówi Daniel Henney:

– Spędziliśmy drugi tydzień pracy, starając się znaleźć technika rentgenowskiego, który mógłby prześwietlić kości jej ręki i upewnić się, że nasz serial nie jest w tarapatach. To był moment, który pozwolił nam naprawdę zasieśnić więzi. Mieliśmy prawdziwą szansę dobrze się poznać. Krótko mówiąc, wszystko skończyło się dobrze, ale to była wyjątkowa noc.

Koło czasu rosamund pike

"Koło czasu" (Fot. Amazon Prime Video)

Podczas premiery scenarzystka A.K. Shuman powiedziała, że ekranizacja "Koła czasu" była naprawdę dużym wyzwaniem. Przyznała, że z jednej strony chcieli zadowolić fanów książek, ale z drugiej, stworzyć serial, który będą mogły oglądać także osoby nieznające książek Roberta Jordana. Z kolei we wcześniejszym wywiadzie showrunner Rafe Judkins powiedział, że część fanów pewnie i tak będzie wściekła i znienawidzi ekranizację "Koła czasu".

Akcja serialowego "Koła czasu" rozgrywa się w świecie fantasy, w którym dostęp do magii mają jedynie kobiety. Rosamund Pike ("Zaginiona dziewczyna") wciela się w Moiraine, członkini potężnej, złożonej z samych kobiet organizacji Aes Sedai, która poszukuje wybrańca do walki z Cieniem. W serialu występują także m.in. Sophie Okonedo ("Ratched"), Marcus Rutherford ("Obey"), Josha Stradowski ("High Flyers"), Barney Harris ("Klub Miliarderów"), Madeleine Madden ("Pikinik pod Wiszącą Skałą") i Zoe Robins ("Czarne święta"). Nasza recenzja premiery tutaj.

Koło czasu – nowe odcinki w piątki na Prime Video

REKLAMA