"Koło czasu" zawiera więcej męskiej nagości niż kobiecej. Rosamund Pike zdecydowanie to odpowiada

"Koło czasu" (Fot. Amazon Prime Video)

To, że Hollywood nie do końca radzi sobie z męską nagością, wiadomo nie od dzisiaj. Dlatego dla Rosamund Pike jest odświeżające to, że "Kole czasu" mężczyźni rozbierają się częściej.

Kino i seriale są bardzo pruderyjne, jeżeli chodzi o męską nagość. Półnagie czy wręcz nagie aktorki nie wywołują ogromnej sensacji – co innego aktorzy, którzy dużo rzadziej proszeni są o pokazanie więcej, niż pokazaliby choćby na zwykłej plaży. Rosamund Pike cieszy się, że w jej nowym serialu "Koło czasu" role się odwróciły i to mężczyźni częściej pokazują się bez ubrania.

Koło czasu pokazuje więcej męskiej nagości

Nie ukrywajmy jednak, że ciągle mówimy platformie streamingowej, która pozwolić może sobie na dużo więcej, niż mainstreamowa telewizja. Rosamund Pike powiedziała w wywiadzie dla Radio Times, cytowanym przez Metro.co.uk, że miłą odmianą jest, gdy to koledzy z planu muszą dbać o formę, by dobrze wyglądać nago. Bo to od kobiet podświadomie oczekuje się, że będą się do ról rozbierały.

– Zobaczycie [w "Kole czasu"] więcej nagich mężczyzn niż nagich kobiet, co jest całkiem miłe, skoro to kobiety były proszone o pokazywanie swoich ciał od zarania dziejów. Mamy chłopaków gorączkowo odchudzających się i ćwiczących przed swoimi nagimi scenami, podczas gdy wszystkie kobiety chodzą na wspaniałe kolacje.

koło czasu serial nagość

"Koło czasu" (Fot. Amazon Prime Video)

To oczywiście nie do końca prawda, bo oprócz wspaniałych kolacji są także treningi. Na planie wydarzył się nawet wypadek podczas kręcenia sceny walki. Okazuje się, że w serialu używane są także prawdziwe miecze i Rosamund Pike została przypadkowo zraniona jednym z nich.

"Koło czasu" to nowy serial fantasy stworzony na podstawie cyklu książek o tym samym tytule. Rosamund Pike ("Zaginiona dziewczyna") wciela się w Moiraine, członkini potężnej, złożonej z samych kobiet organizacji Aes Sedai, która poszukuje wybrańca do walki z Cieniem. W serialu występują także m.in. Sophie Okonedo ("Ratched"), Marcus Rutherford ("Obey"), Josha Stradowski ("High Flyers"), Barney Harris ("Klub Miliarderów"), Madeleine Madden ("Pikinik pod Wiszącą Skałą") i Zoe Robins ("Czarne święta"). Nasza recenzja premiery jest tutaj.

Koło czasu – nowe odcinki w piątki na Prime Video

REKLAMA