Kolejna śmierć w "Riverdale"? Wyjaśniamy, co się stało w 2. odcinku 6. sezonu – i jakie są dalsze plany

"Riverdale" (Fot. The CW)

"Riverdale" powróciło z prawdziwym przytupem. Drugi odcinek z eventu o nazwie "Rivervale" dostarczył wielu wrażeń i zszokował widzów. Co tak naprawdę się wydarzyło?

W premierowym odcinku 6. sezonu "Riverdale" pożegnaliśmy Archiego (KJ Apa). Twórca zdradził, że na tym nie koniec śmierci w Rivervale i wszystko wskazuje na to, że nie kłamał. Tym razem padło na Toni Topaz (Vanessa Morgan).

Riverdale sezon 6 – co stało się z Toni w 2. odcinku?

W 2. odcinku bohaterowie mieli do czynienia z prawdziwą zjawą, La Lloroną, która wyłoniła się z rzeki Sweetwater. Owiana legendą kobieca postać próbowała utopić siostrzenicę Betty (Lili Reinhart), a samej bohaterce odebrała nienarodzone dziecko. Porwała również syna Toni, małego Anthony'ego. Według legendy La Llorona była położną, którą mieszkańcy Riverdale oskarżyli o śmierć kilku niemowląt i utopili.

riverdale sezon 6 toni czy żyje

"Riverdale" (Fot. The CW)

Jak się okazało, za przywołaniem ducha stała Darla, której syn został przypadkowy zabity przez Toni podczas porachunków Ghuli i Węży. Kobieta nie mogła pogodzić się ze stratą syna i chciała, by Topaz poczuła to samo. Toni zdecydowała się na desperacki krok – zawarła z La Lloroną umowę. Zjawa oddała jej syna, a bohaterka zajęła jej miejsce w jeziorze, tym samym skazując się na los topielicy.

Jeżeli los Toni można porównać do tego, co się stało z Archiem (KJ Apa) w poprzednim odcinku, to znaczy, że już jej raczej nie zobaczymy w jesiennych odcinkach. Twórca serialu Roberto Aguirre-Sacasa zapowiedział także, że to, co dzieje się w Rivervale, będzie mieć swoje odzwierciedlenie w późniejszych wydarzeniach w "Riverdale".

Tymczasem Vanessa Morgan zdradziła w rozmowie z Insiderem, że Toni w tym sezonie ma ewoluować i stać się prawdziwą "mamą niedźwiedzicą".

– Zobaczymy, jak ona naprawdę staje na własnych nogach, zwłaszcza że jest królową Węży, kieruje gangiem i rządzi w domu – powiedziała aktorka.

Co jeszcze będzie wyprawiać się w "Riverdale"? Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź 3. odcinka, "Mr. Cypher", w którym najwyraźniej pojawia się sam diabeł.

Przed nami jeszcze trzy odcinki "Rivervale" – fani na Reddicie przewidują, że kolejnymi ofiarami mogą być Kevin (Casey Cott), Reggie (Charles Melton) i Veronica (Camila Mendes). W 4. odcinku zatytułowanym "Witching Hour(s)" zobaczymy Kiernan Shipkę w roli Sabriny Spellman. Jak zostało ujawnione, dowiemy się, jak wiedźma powróciła z zaświatów.

Kolejne odcinki Riverdale we środy na Netfliksie

REKLAMA