Walka o przetrwanie w koreańskim sci-fi. Zobaczcie teaser "The Silent Sea" – nowego serialu Netfliksa

"The Silent Sea" (Fot. Netflix)

Wszystko wskazuje na to, że Netflix nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o koreańskie produkcje. W sieci właśnie pojawił się teaser nowego serialu sci-fi, w którym stawką będą losy Ziemi.

Po "Squid Game" i najnowszym hicie "Hellbound" na Netfliksie pojawi się kolejna koreańska produkcja. "The Silent Sea" wyląduje na platformie 24 grudnia. To serial science fiction, który ma liczyć osiem odcinków.

The Silent Sea – zobaczcie teaser serialu 

Historia skupi się wokół astrobiolożki Song Jian, która właśnie postawiła pierwsze kroki na Księżycu. Na Ziemi skończyły się naturalne zasoby i planecie grozi zagłada. Bohaterka i jej zespół zostali wysłani na specjalną misję – muszą odnaleźć opuszczoną, owianą tajemnicą stację badawczą, by pozyskać niezbędne próbki. Na wykonanie zadania mają jedynie 24 godziny.

W roli głównej wystąpi Bae Doo-na, znana z roli w "Sense8". Na ekranie towarzyszyć jej będą m.in. Gong-Yoo ("Squid Game", "Goblin") oraz Jung Woo-sung. Reżyserem produkcji jest Choi Hang-yong. Jednym z producentów serialu jest znany w Korei aktor Jung Woo-sung, który nie ukrywa zachwytu pomysłem reżysera.

– Bardzo mi się spodobał spektakularny pomysł, która stoi za tą historią. Chciałem zaangażować się w serial sci-fi, który będzie mieć w sobie tę koreańską wyjątkowość – powiedział.

Serial powstał w oparciu o krótkometrażowy film Choi Hang-yonga o tym samym tytule. Produkcja zdobyła duże uznanie podczas 13. Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Mise-en-scène w 2014 roku.

The Silent Sea – premiera 24 grudnia na Netfliksie

the silent sea plakat

REKLAMA