Kolejny spin-off "Gry o tron" ma szansę na zamówienie. "Tales of Dunk & Egg" znalazło już scenarzystę

"Gra o tron" (Fot. HBO)

W przyszłym roku zobaczymy nowy serial ze świata "Gry o tron" – "Ród smoka". Na tym się nie skończy, bo kolejny spin-off właśnie znalazł scenarzystę i producenta.

"Gra o tron" okazała się jedynie wstępem do opowieści ze świata Westeros. Stacja HBO obecnie tworzy "Ród smoka" opowiadający o wojnie domowej Targaryenów, a tymczasem kolejny projekt nabiera kształtów.

Gra o tron: Powstaje spin-off o Dunku i Jaju

Jak poinformowało Variety, drugi spin-off właśnie znalazł swojego scenarzystę i producenta. Będzie nim Steve Conrad ("Cudowny chłopak", "Patriota"). Serial o roboczym tytule "Tales of Dunk & Egg" powstanie w oparciu o antologię opowiadań George'a R.R. Martina. Historia przedstawia losy wędrownego rycerza sir Dunka Wysokiego, późniejszego dowódcy gwardii królewskiej oraz jego wiernego giermka zwanego Jajem – który wiele lat później zasiądzie na tronie jako Aegon Piąty.

gra o tron spin offy projekty

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Na razie trudno jednak powiedzieć, czy serial dostanie zamówienie. Wcześniej media informowały, że historia o księżniczce Nymerii o tytule "10,000 Ships" również też ma już scenarzystkę – została nią Amanda Segel ("Mgła", "Helstrom", "Person of Interest"). W lipcu The Hollywood Reporter doniósł również, że HBO pracuje nad dwoma animacjami ze świata Westeros – w tym produkcją inspirowaną cesarskimi Chinami.

Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, zaznaczał jednak, że jedynym pewnym projektem jest "Ród smoka". Serial skupi się na historii rodu Targaryenów, w głównych rolach wystąpią m.in. Paddy Considine ("Outsider"), Olivia Cooke ("Sound of Metal") oraz Matt Smith ("The Crown"), który wcieli się w postać Daemona Targaryena.

Premiera Rodu smoka w 2022 roku na HBO

REKLAMA