Spin-off "Gry o tron" o księżniczce Nymerii następny w kolejce. "10,000 Ships" znalazło już swoją scenarzystkę

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Stacja HBO nie ma zamiaru opuszczać świata "Gry o tron". W produkcji jest już prequel "House of Dragon", tymczasem stacja rozpoczęła wstępne prace nad kolejnym serialem.

"Gra o tron" to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych produkcji w historii telewizji. Nic dziwnego, że władze HBO nie chcą opuszczać Westeros. Obecnie trwają prace nad spin-offem o Targaryenach, którego akcja dzieje się ok. 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Tymczasem w sieci pojawiła się informacja, że rozpoczęły się wstępne prace nad kolejnym serialem ze świata Westeros.

Gra o tron: Kolejny spin-off to 10,000 Ships

Jak poinformował Deadline, Amanda Segel ("Mgła", "Helstrom", "Person of Interest") została zatrudniona jako scenarzystka przy kolejnym spin-offie "Gry o tron". Serial o roboczym tytule "10,000 Ships" przedstawi historię podróży wojowniczej księżniczki Nymerii i ocalałych członków rodu Rhoynarów, którzy podróżowali z Essos do Dorne. To właśnie na jej cześć Arya Stark (Maisie Williams) nazwała swojego wilkora.

Gra o tron spin-off Nymeria 10,000 ships

"Gra o tron" (Fot. HBO)

I na tym nie koniec produkcji ze świata Westeros. Jak mówił dyrektor programowy stacji, świat "Gry o tron" jest pełen możliwości.

– To są fantastyczne dobra, które są z nami już od dziesięcioleci. Nie wiem, czy będzie to aż tak duże, ale z pewnością mamy tutaj coś wspaniałego, niesamowity świat. Tak więc nie sądzę, żeby miało skończyć się na tylko jednym serialu – powiedział Casey Bloys.

Spin-offy, które mają jeszcze szansę powstać, to "9 Voyages" aka "Sea Snake" o Lordzie Corlysie Velaryonie, zwanym Wężem Morskim; "Flea Bottom", czyli historie z Zapchlonego Tyłka; prequele o Dunku i Jaju oraz o rebelii Roberta Baratheona, a także serial animowany w klimacie GoT. Więcej o tych projektach znajdziecie tutaj.

Obecnie trwa produkcja "House of the Dragon", który skupiać się będzie wokół wojny domowej Targeryenów. Tutaj znajdziecie oficjalne zdjęcia z serialu . W rolach głównych m.in. Matt Smith, Paddy Considine, Emma D'Arcy, Rhys Ifans i Olivia Cooke. Twórcami są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron"). Premiera planowana jest na 2022 rok.

Gra o tron jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA