Czy Samantha żyje w "I tak po prostu"? Twórca nowego "Seksu w wielkim mieście" dał ostateczną odpowiedź

"Seks w wielkim mieście" (Fot. HBO)

Co stało się z Samanthą? Czy zobaczymy pogrzeb bohaterki? Spekulacji nie brakuje, odkąd ogłoszono, że w "I tak po prostu" zabraknie Kim Cattrall. Twórca serialu rozwiał wątpliwości.

"I tak po prostu" będzie pełnoprawną kontynuacją kultowego "Seksu w wielkim mieście", która zadebiutuje już w tym tygodniu. Michael Patrick King, twórca serialu i zarazem jeden z producentów oryginalnego "Seksu w wielkim mieście", tuż przed premierą ostatecznie odpowiedział na pytanie – co z Samanthą (Kim Cattrall)?

Seks w wielkim mieście – czy Samantha żyje?

Kiedy ogłoszono, że Kim Cattrall nie pojawi się w serialu jako Samantha, fani momentalnie zaczęli się zastanawiać, co to oznacza. Słowa Caseya Bloysa, dyrektora programowego HBO, że pewne przyjaźnie po prostu się kończą, nie pomogły, a oliwy do ognia dolał fakt, że ekipa filmowa kręciła tajemniczą scenę pogrzebu. Pojawiły się spekulacje, że był to właśnie pogrzeb Samanthy.

Michael Patrick King w rozmowie z "The New York Times" powiedział, że żaden z głównych bohaterów nie umiera – słowa Kinga zaprzeczają również teorii, że to mąż Carrie, Mr. Big (Chris Noth) pożegna się z życiem. Fani teoretyzowali, że w pierwszym odcinku bohater umrze na zawał serca.

– Nikt nie umarł. Nikt – podkreślił.

i tak po prostu samantha

"I tak po prostu..." (Fot. HBO)

W fabułę "I tak po prostu" nie została także wpisana śmierć Willego Garsona. Aktor, który wcielał się w Stanforda, zmwarł we wrześniu, czyli jeszcze w trakcie zdjęć do serialu na raka trzustki. Podobno próba wplecenia wątku do serialu była nieudana.

– To nie było wdzięczne. A ja byłem świadomy, że publiczność po prostu będzie wiedziała – tłumaczył King.

"I tak po prostu" może nie skończyć na jednym sezonie – z nieoficjalnych informacji wynika, iż twórcy mają nadzieję, że Samantha powróci w kolejnym sezonie. Szanse na to są jednak nikłe, biorąc pod uwagę postawę Kim Cattrall. Aktorka wielokrotnie podkreślała, że nie chce mieć już nigdy do czynienia z "Seksem w wielkim mieście".

W nowej serii Sarah Jessica ParkerCynthia Nixon i Kristin Davis ponownie wcielą się w postacie Carrie, Mirandy i Charlotte, które po przejściu przez skomplikowany okres życia i przyjaźni po trzydziestce mierzą się z jeszcze bardziej skomplikowaną rzeczywistością życia i przyjaźni po pięćdziesiątce. Tutaj znajdziecie wszystko, co wiemy o serialu o "I tak po prostu".

Premiera I tak po prostu 9 grudnia na HBO GO

REKLAMA