Amerykański Instytut Filmowy wybrał najlepsze seriale 2021 roku. "Sukcesja", "Mare z Easttown" i co jeszcze?

"Mare z Easttown" (Fot. HBO)

Czas na pierwsze ważne podsumowanie roku. Amerykański Instytut Filmowy podał dziesiątkę najlepszych seriali 2021. Na liście nie brakuje "Sukcesji", "Białego Lotosu" i "Mare z Easttown".

American Film Institute co roku wybiera dziesiątki najlepszych filmów i seriali. W serialowym podsumowaniu 2021 roku znalazł się tylko jeden tytuł, który był obecny na liście z poprzedniego roku – "Ted Lasso". Drugim tytułem powracającym na listę, ale po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią, jest "Sukcesja".

Pozostała ósemka to nowości, z których znaczna część jest miniserialami. Na liście znalazło się wciąż niedostępne w Polsce "Hacks" z Jean Smart w jednej z głównych ról, jest netfliksowa "Sprzątaczka" i "Mare z Easttown" od HBO. Wśród wyróżnionych seriali jest także "Kolej podziemna" Amazona, marvelowskie "WandaVision", letnia sensacja "Biały Lotos", musical "Schmigadoon!" oraz "Reservation Dogs" od FX.

Na stronie AFI znajdziecie zarówno listę serialową, jak i filmową. Rozdano także nagrody specjalne – jedną z nich zostało wyróżnione koreańskie "Squid Game".

najlepsze seriale 2021

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Warto zauważyć, że w 2021 roku znacząco spadła dostępność najlepszych zagranicznych seriali w Polsce. Z tej listy aż trójka jest u nas niedostępna: "Hacks", "Reservation Dogs" i "WandaVision". Z kolei przeglądając listy top 10 amerykańskich krytyków, można odnieść jeszcze większe wrażenie, że w ciągu roku cofnęliśmy się o dobre 10 lat, jeśli chodzi o dostępność seriali jakościowych w naszym kraju.

10 najlepszych seriali 2021 roku według AFI

Hacks
Sprzątaczka
Mare z Easttown
Reservation Dogs
Schmigadoon!
Sukcesja
Ted Lasso
Kolej podziemna
Wandavision
Biały Lotos

REKLAMA