"Euforia" sprawiła, że Zendaya stała się bardziej empatyczna. Aktorka zdradza, co zawdzięcza roli Rue

"Euforia" (Fot. HBO)

"Euforia" powróci na początku przyszłego roku. Gwiazda serialu Zendaya nie ukrywa, że serial miał ogromny wpływ nie tylko na jej karierę, ale i na życie. Jak ją zmieniło granie Rue?

"Euforia" powróci 10 stycznia 2022 roku z 2. sezonem. W sieci pojawiła się już pierwsza zapowiedź, która obiecuje jazdę bez trzymanki. Zendaya opowiedziała, co zawdzięcza roli Rue, uzależnionej od narkotyków nastolatki.

Euforia sezon 2 – Zendaya o tym, co dał jej serial

"Euforia" bez wątpienia pomogła aktorce rozkręcić karierę – za rolę Rue Zendaya otrzymała Emmy. Ale na tym nie koniec. W Interview Magazine ukazała się rozmowa, którą przeprowadził z gwiazdą kolega z planu Colman Domingo (serialowy Ali). Zendaya opowiada w niej, co serial zmienił w jej życiu.

– Intencją nas wszystkich, którzy tworzą ten serial, jest otwarcie drzwi do empatii wobec doświadczeń innej osoby. Rue naprawdę pomogła mi to zrobić. Przed poznaniem Sama [Levinsona, twórcy "Euforii"], przed zagraniem Rue, nie rozumiałam w najdrobniejszych szczegółach, co to znaczy być uzależnionym. Nie czułam też, że mam wystarczająco dużo - może trochę, ale nie wystarczająco – współczucia dla [osób] z takim doświadczeniem i tego, że jest to wyniszczająca choroba, jak mówi twój bohater Ali.

euforia zendaya

"Euforia" (Fot. HBO)

Aktorka wykorzystała także okazję by wyrazić nadzieję, że serial faktycznie komuś pomoże.

– Mam nadzieję, że ten serial sprawi, że ktoś, kto albo przeszedł przez uzależnienie, albo zna kogoś, kto przeszedł, poczuje się mniej osamotniony w swoich doświadczeniach i że być może [serial] stanie się dla kogoś leksykonem do komunikacji z ukochaną osobą, która potrzebuje pomocy, albo da tej ukochanej osobie możliwość powiedzenia: słuchaj, tak właśnie się czuję. Nie potrafię ci tego wytłumaczyć, ale po prostu obejrzyj to, a zrozumiesz, co przechodzę.

Serial jest luźno oparty o doświadczeniach jego twórcy Sama Levisona i opowiada historię uzależnionej od narkotyków Rue. 17-latka próbuje wytrwać w trzeźwości, kiedy do jej życia wkracza transpłciowa dziewczyna Jules (Hunter Schafer). Poznajemy również innych nastolatków z otoczenia głównej bohaterki i ich świat – pełen brutalności, seksu i autodestrukcji.

2. sezon Euforii" będzie liczyć 8 odcinków. Poza Zendayą w serialu ponownie wystąpią Jacob Elordi (Nate), Sydney Sweeney (Cassie) czy Alexa Demie (Maddy). Do obsady dołączyli Minka Kelly ("Friday Night Lights"), Dominic Fike i Demetrius "Lil Meech" Flenory Jr. ("BMF").

Euforia – premiera 2. sezonu 10 stycznia na HBO GO 

REKLAMA