"Skandal w angielskim stylu" – zwiastun 2. sezonu zapowiada głośny rozwód w brytyjskiej arystokracji

"Skandal w angielskim stylu" (Fot. BBC)

"Skandal w angielskim stylu" powróci na ekrany w Wielkiej Brytanii już w te święta. 2. sezon produkcji, jak pokazuje zwiastun, skupi się na jednym z najgłośniejszych rozwodów w historii tego kraju.

2. sezon miniserii BBC będzie miał swoją premierę na Wyspach już za niecałe dwa tygodnie – 26 grudnia. Właśnie udostępniono jego zwiastun, w którym Claire Foy ("The Crown") i Paul Bettany ("WandaVision") wcielają się w księżną i księcia Argyll.

Skandal w angielskim stylu sezon 2 – zwiastun

"Skandal w angielskim stylu" w 2. sezonie skupi się na Margaret Campbell, której rozwód z drugim mężem, księciem Agryll, wzbudził w latach 60. ogromne kontrowersje. Zwiastun nowego sezonu produkcji pokazuje kontrasty w życiu brytyjskiej arystokracji – staromodny romantyzm szybko zmienia się w nim w coś wyraźnie toksycznego. "Każdego ranka zastanawiam się, obok jakiego Iana dziś się obudzę" – mówi Margaret pomiędzy kolejnymi obrazkami z rozpadającego się małżeństwa.

Jak już wcześniej zapowiadał Dominic Treadwell-Collins, twórca serialu, 2. sezon to historia pierwszego publicznego aktu slut-shamingu, czyli piętnowania kobiet za ich seksualność, a także instytucjonalnej mizoginii, której ofiarą padła główna bohaterka. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy książę Agryll odnajduje listę mężczyzn, z którymi spała jego żona. Wkrótce media obiega informacja o rozwodzie, który wraz z pewnymi kontrowersyjnymi fotografiami może zniszczyć życie Margaret Campbell. "Jego nie interesują te romanse. Jedyna rzecz, na jakiej mu zależy, to aby mnie zniszczyć" – mówi bohaterka w zwiastunie.

Oprócz Claire Foy i Paula Bettany'ego w serialu wystąpią także m.in. Julia Davis ("Gavin & Stacey") jako Maureen, Markiza Dufferin i Avy, Amanda Drew ("Trust"), Richard McCabe ("Poldark: Wichry losu"), Sophia Myles ("Księga czarownic"), Tim Steed ("Cruell"), Richard Goulding ("The Crown") oraz Jonathan Aris ("Sherlock").

Scenariusz napisała Sarah Phelps ("Zdążyć przed zmrokiem"), a reżyserką jest Anna Sewitsky ("Happy, Happy"). Dominic Treadwell-Collins ponownie będzie czuwać nad całością jako producent.

Pierwszy sezon serialu, w którym główne role zagrali Hugh Grant i Ben Whishaw, skupiał się na skandalu wokół Jeremy'ego Thorpe'a, lidera Partii Liberalnej w Wielkiej Brytanii. Możecie go obejrzeć na HBO GO. Na razie nie wiadomo, kiedy w Polsce pojawi się 2. sezon.

Skandal w angielskim stylu sezon 2 – premiera 26 grudnia w UK

REKLAMA