Adjoa Andoh z "Bridgertonów" będzie w "Wiedźminie". Aktorka mówi, jak wyglądała praca w czasie pandemii

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

"Bridgertonowie" zakończyli zdjęcia do 2. sezonu, z kolei w piątek rusza 2. sezon "Wiedźmina". Co łączy te produkcje? W obu gra Adjoa Andoh, która opowiedziała o tworzeniu seriali w pandemii.

Przemysł telewizyjny również odczuł skutki pandemii – produkcja wielu seriali została opóźniona, a gdy już ją przywrócono, na planach zastosowano wyjątkowe środki bezpieczeństwa. Choć może być to uciążliwe, Adjoa Andoh przyznała, że przede wszystkim docenia fakt, że w tych trudnych czasach może pracować.

Bridgertonowie – Adjoa Andoh o kręceniu w pandemii

W rozmowie z RadioTimes.com gwiazda serialu "Bridgertonowie", która wciela się w nim w Lady Danbury, opowiedziała, jakie uczucia towarzyszyły jej przy powrocie na plan po tak długiej przerwie.

– To było niesamowite. Wszyscy mieliśmy gulę w gardle, kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy na Zoomie na pierwsze czytanie 2. sezonu. Nie chodziło tylko o to, że mieliśmy za sobą przerwę, ale także o to, czym była ona spowodowana.

Bridgertonowie sezon 2 Adjoa Andoh

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Aktorka przypomniała, że 1. sezon nakręcony został tuż przed lockdownem z wiosny 2020 roku. A później przyszedł ciężki okres dla całej ekipy.

– Myślę, że wszyscy straciliśmy warstwę skóry, podobnie jak cały świat. Myślę, że wszyscy staliśmy się trochę bardziej wdzięczni za nasze życie, i trochę bardziej dbamy o siebie nawzajem. I nie sądzę, żeby to było coś złego. Wśród wielu złych rzeczy ta nie jest złą. Tak więc rzeczywiście to było wzruszające w inny sposób, niż gdybyśmy mieli dłuższą przerwę, wrócili i zaczęli się witać: "O, nie widziałem cię od wieków. Jak się masz?". To było rzeczywiście prawdziwe: "Nie widziałem cię od wieków. Jak się masz? Jak się masz?".

Wspominając o nagrywaniu w czasie pandemii, Adjoa Andoh przyznała, że czuła się "niesamowicie wdzięczna" po części dlatego, że tak wiele jej kolegów i koleżanek po fachu, którzy zajmują się sztuką, przeżyło "niemal dwa najbardziej piekielne lata".

– Dlatego odczuwam wdzięczność wiedząc, że wprowadzono COVID-owe protokoły, dzięki którym mogę pracować, i że jestem regularnie testowana, więc wiem, czy wszystko ze mną w porządku. Czuję się bardzo uprzywilejowana, że to wszystko jest dla mnie dostępne, podczas gdy wiele osób przechodzi przez naprawdę trudny czas.

bridgertonowie sezon 2 Adjoa Andoh nowe odcinki

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Wiedźmin – Adjoa Andoh pojawi się jako Nenneke

Zanim jednak "Bridgertonowie" powrócą na ekrany, będziemy mogli zobaczyć Andoh w roli Nenneke w 2. sezonie serialu "Wiedźmin". Jak przyznaje aktorka, występ w dwóch wielkich hitach na tak dużej platformie jak Netflix, to dla niej powód do radości.

– To całkiem cudowne dla mnie jako aktorki, być w dwóch hitach na hitowej platformie. To naprawdę cudowne. Podobnie jak praca nad [serialami] dwóch różnych gatunków. Przy okazji to dwie wielkie produkcje, które powstają i są opracowywane w bardzo ambitny sposób. W centrum ich obu jest człowiek, nawet jeśli pojawiają się potwory. Więc wiesz, jako aktor dostajesz dużo wszelkiego bogactwa dzięki wzajemnemu oddziaływaniu tych wielkości – w sensie makro i mikro – co mi się podoba.

Tutaj znajdziecie wszystko o 2. sezonie "Bridgertonów", który pojawi się na naszych ekranach w przyszłym roku. Zapraszamy także do sprawdzenia, jak wygląda nasza recenzja 2. sezonu "Wiedźmina".

Seriale Bridgertonowie i Wiedźmin są na Netfliksie

REKLAMA