Wszystko, co wiemy o 2. sezonie "Bridgertonów". Data premiery, zwiastun, nowy romans, powrót księcia

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Znamy już dokładną datę 2. sezonu "Bridgertonów", mamy także pierwsze klipy, zdjęcia promocyjne i zarys fabuły. Zebraliśmy wszystko, co wiemy o 2. sezonie.

Pod koniec 2020 roku "Bridgertonowie" podbili nasze serca, umilając świąteczno-noworoczną przerwę. Nic więc dziwnego, że wszyscy z niecierpliwością wyczekują kontynuacji serialu. Oto wszystko, co wiemy o nadchodzących odcinkach.

Bridgertonowie sezon 2 – kiedy premiera?

Netflix zapowiedział premierę 2. sezonu "Bridgertonów" 25 marca 2022 roku. Prace na planie zakończyły się w listopadzie 2021.

Bridgertonowie sezon 2 – opis fabuły

Podobnie jak książka "Ktoś mnie pokochał" Julii Quinn, 2. sezon "Bridgertonów" będzie skupiać się na poszukiwaniach żony przez Anthony'ego (Jonathan Bailey). Motywowany rodzinnym obowiązkiem, najstarszy z rodzeństwa Bridgertonów długo nie trafia na debiutantkę, która spełniałaby jego wyśrubowane standardy, dopóki w jego życiu nie pojawiają się przybyłe z Indii siostry Sharma – Edwina (Charithra Chandran) i Kate (Simone Ashley).

Kiedy Anthony zaczyna zabiegać o względy Edwiny, Kate odkrywa prawdziwą naturę jego intencji – miłość nie jest wysoko na liście jego priorytetów – i postanawia zrobić wszystko, żeby powstrzymać ten związek. Słowne przepychanki pomiędzy Anthonym i Kate jedynie ich do siebie przybliżają, komplikując sprawy.

Tymczasem po drugiej stronie Grosvenor Square Featheringtonowie muszą powitać najnowszego spadkobiercę w swojej posiadłości, podczas gdy Penelope (Nicola Coughlan) dalej żongluje swoimi dwiema tożsamościami w XIX-wiecznym Londynie, starając się utrzymać swój sekret przed najbliższymi.

Bridgertonowie sezon 2 – czy jest zwiastun?

Netflix pokazał już pełny zwiastun 2. sezonu "Bridgertonów", który zapowiada nowe romanse, jeszcze więcej przepychu i jeszcze bardziej bezlitosną Lady Whistledown.

Napięcie pomiędzy Anthonym i Kate możemy także zobaczyć w pierwszym klipie, jaki wypuścił Netflix. Choć nie trwa nawet dwóch minut, widać w nim, że Kate ma prawdziwie twardy charakter, a Anthony zupełnie nie jest przyzwyczajony do kobiet, które są tak szczere i bezpośrednie. Wygląda na to, że w 2. sezonie usłyszymy wiele uszczypliwych uwag i błyskotliwej ironii.

Bridgertonowie – ile będzie odcinków w 2. sezonie?

Jeszcze nie ma oficjalnych informacji, jednak możemy założyć, że 2. sezon serialu będzie miał podobną długość co pierwszy – czyli osiem odcinków trwających po ok. godzinie każdy.

Bridgertonowie – obsada. Kto dołączy w 2. sezonie?

Ze znanych twarzy zobaczymy ponownie Phoebe Dynevor jako Daphne, Jonathana Bailey jako Anthony'ego Bridgertona, Nicolę Coughlan jako Penelope, Luke'a Newtona jako Colina Bridgertona, Claudię Jessie jako Eloise Bridgerton czy Adjoę Andoh jako Lady Danbury. Na chwilę obecną wiadomo, że Regé-Jean Page nie powróci w roli Simona – jednak ostatnio pojawiły się plotki, że aktor może znów pojawić się w tej roli.

Bridgertonowie sezon 2 co nas czeka

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Do obsady dołączy Simone Ashley, znana z roli w "Sex Education", i będzie grała nową miłość Anthony'ego, Kate Sharmę. Oprócz niej zobaczymy także debiutantkę Charithrę Chandran jako Edwinę Sharmę, siostrę Kate oraz Shelley Conn ("Terra Nova") jako Mary, matkę dziewcząt. Obsada powiększyła się również o Calama Lyncha ("Mrs. Wilson") w roli Theo Sharpe'a, ciężko pracującego asystenta drukarza, który walczy o prawa dla wszystkich, oraz Ruperta Younga ("Merlin") w roli Jacka, szlachcica z rodziny równie zamożnej co Bridgertonowie.

Bridgertonowie sezon 2

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Bridgertonowie sezon 2 – czy pojawi się książę?

W pierwszym kwartale 2021 pojawiły się informacje, potwierdzone przez Regé-Jean Page'a i twórców, że książę Simon nie pojawi się w 2. sezonie serialu. Aktor miał kontrakt tylko na 1. sezon i postanowił go nie przedłużać – jego bohater zszedł na drugi plan:

– Jedną z rzeczy, które są inne w tym gatunku [romansie], jest to, że widzowie wiedzą, że historia się zakończy. Wiedzą od początku, że tak będzie, więc da się przywiązać ludzi do tego emocjonalnie, bo mają pewność, że to wyjdzie i że będziemy mieć małżeństwo i dziecko – powiedział aktor w rozmowie z Variety.

Bridgertonowie Regé-Jean Page wróci do serialu

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

W serialu zobaczyć mieliśmy już tylko Daphne, która mieszka już poza Londynem i najprawdopodobniej przyjeżdżałaby w odwiedziny. Jednak nowy wywiad, który Regé-Jean Page udzielił dla "GQ", sugeruje, że coś mogło ulec zmianie i być może aktor znalazł czas i chęć na ponowne pojawienie się w hicie Netfliksa.

– Wiesz, że nie mógłbym ci powiedzieć! Czyż nie ma czegoś wspaniałego w byciu zaskoczonym czymś, czego się nie podejrzewało? – zapytał.

Trudno powiedzieć, czy jego wypowiedź dotyczy 2. sezonu, czy może twórcy zaproponowali aktorowi ciekawy wątek dopiero w 3. lub w 4. sezonie. Wypowiedź aktora nie jest jednak już tak stanowcza, jak na początku, możemy więc mieć nadzieję na powrót ulubionego księcia.

Bridgertonowie sezon 2 – kim jest Kate Sharma?

W książce "Ktoś mnie pokochał" Julii Quinn Kate ma 21 lat i debiutuje na "rynku małżeńskim" razem ze swoją młodszą o cztery lata siostrą Edwiną. Dziewczyny debiutują razem, ponieważ pochodzą spoza Londynu i zdecydowanie łatwiej (i taniej) jest w takim przypadku zorganizować równoczesne wejście do londyńskich elit.

A pieniądze są tutaj nie bez znaczenia. Matka Kate zmarła, gdy dziewczyna miała zaledwie trzy lata, a jej ojciec ponownie ożenił się z Mary, z którą doczekał się drugiej córki, Edwiny. Kate miała dużo szczęścia, ponieważ Mary wychowała ją z taką samą miłością co swoją własną córkę. Niestety ojciec dziewczyn również zmarł, nie pozostawiając w spadku dużego bogactwa. Mary musi więc postarać się, by jej córki dobrze wyszły za mąż, bo tylko tak mogą liczyć na dostatnią przyszłość.

Bridgertonowie sezon 2 Kate Sharma

Julia Quinn opisuje Kate jako osobę świadomą swoich wad. Dziewczyna ma nie mieć tego "czegoś", co mogłoby przyciągnąć uwagę towarzystwa, a także być pozbawiona zniewalającej urody, jaka mogłaby przeważyć nad brakiem posagu. Nie umie także emanować obowiązkową delikatnością, skromnością oraz odpowiednią dawką przymilania się. W przeciwieństwie do innych dziewcząt, którym to wszystko przychodzi z ogromną łatwością.

Serialowa Kate to inteligentna i uparta dziewczyna, nie znosi przedmiotowego traktowania kobiet i nie ma cierpliwości do głupców – a wygląda na to, że właśnie za takiego uzna Anthony'ego.

Bridgertonowie – magnetyczny romans w 2. sezonie

Showrunner serialu, Chris van Dusen, zapewnia, że nadchodzący sezon będzie magnetyczny i z pewnością nie oderwiemy oczu od głównej pary:

– Mogę powiedzieć, że właśnie jestem w trakcie montażu kilku pierwszych odcinków 2. sezonu i nie sądzę, że ludzie są na to gotowi. Szczerze, uważam, że to jest to, co widzowie pokochali w 1. sezonie, a nawet więcej. Myślę, że to będzie jeszcze lepsza ucieczka do XIX-wiecznego Londynu z czasów regencji. (...) Kiedy są razem na ekranie, nie da się oderwać od nich oczu. Nie mogę się doczekać, aż widzowie to zobaczą, a właściwie – poczują. Jestem naprawdę podekscytowany.

Bridgertonowie sezon 2 zwiastun

Z kolei Jonathan Bailey w wywiadzie dla "Entertainment Weekly" zapowiedział trójkąt miłosny i prawdziwie zwierzęce emocje.

– Można zrozumieć, dlaczego ciągnie go do obu. A one z kolei lgną do niego. To interesujący trójkąt miłosny – to niebezpieczne, gdy w grę wchodzi rodzeństwo. To, co się dzieje między nimi, jest bestialskie, w sposób, jakiego nie było w 1. sezonie. Oni zachowują się w naprawdę zwierzęcy sposób.

Bridgertonowie sezon 2 – zdjęcia z nowej serii

Netflix udostępnił całą serię zdjęć z serialu, na których widzimy zarówno dobrze nam znanych bohaterów, jak i nowe twarze. Możemy też mieć pewność, że nie zabraknie Daphne.

Bridgertonowie – co będzie robić Daphne w 2. serii?

Skoro jesteśmy przy Daphne, na temat jej roli w 2. sezonie "Bridgertonów wypowiedziała się sama Phoebe Dynevor w materiale okładkowym "Entertainment Weekly".

– Daphne stała się dorosłą częścią rodziny. Znalazła to, czego szukała – urodziła dziecko, jest żoną i matką. W tym sezonie jest w niej prawdziwa pewność siebie i kobiecość. Kieruje rodziną, bo to ona jest teraz tą, która się ustatkowała. Jest opoką dla rodzeństwa w tym sezonie, co jest całkiem przyjemne do grania. Daphne jest przewodniczką, jeśli chodzi o wiedzę na temat tego, czym jest miłość, co ona oznacza, co oznacza małżeństwo, i stara się przekazać tę wiedzę Anthony'emu.

Showrunner serialu dodał, że najstarsza córka Bridgertonów wciąż będzie ważną częścią historii – będzie oddaną żoną, jak również lojalną siostrą dla siódemki rodzeństwa. Będzie też "wsadzać nos" w sprawy Anthony'ego.

bridgertonowie sezon 2 daphne co dalej

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Bridgertonowie sezon 2 – nadal dużo scen seksu

Jeżeli ktoś się bał, że zmiana głównej pary oznacza brak gorącego seksu na ekranie, może odetchnąć z ulgą. Grająca Lady Danbury Adjoa Andoh w rozmowie z portalem Daily Star zapewniła, że gorących scen będzie bardzo dużo:

– Mamy Jonathana Baileya, który stanie teraz na czele serialu i on również będzie fantastyczny. Nie byłam zaszokowana [scenami seksu]. Wychowałam się na książkach z biblioteczki mojej mamy, Georgette Heyer i Jean Plaidy, z których dowiedziałam się wiele o historii i seksie. Ale nie mogę ci za wiele powiedzieć, bo mnie wywloką i zastrzelą.

Bridgertonowie sezon 2 – więcej Lady Whistledown

1. sezon serialu zakończył się ujawnieniem Penelope Featherington (Nicola Coughlan) jako tajemniczej kobiety, która wydaje gazetkę z plotkami z wyższych sfer. Twórcy przyznali, że mieli zamiar zwodzić widzów dłużej, ale rozmyślili się, decydując na ujawnienie prawdziwego oblicza Lady Whistledown.

Nicola Coughlan w w rozmowie z Radio Times potwierdziła, że Penelope czekają bardzo duże zmiany i dramatyczne momenty:

– Ona okłamywała dosłownie wszystkich w swoim życiu i myślę, że zobaczycie reperkusje tego i zobaczycie, że ona nie jest... – zawsze mówię, że trochę jak Britney Spears, ona to "nie dziewczyna, jeszcze nie kobieta". Ona zdecydowanie dojrzewa od pierwszej serii. Wydaje jej się – tak myślę – że jest o wiele bardziej światowa niż jest w rzeczywistości.

Bridgertonowie sezon 2 nicola coughlan

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

W materiale okładkowym "Entertainment Weekly" Nicola Coughlan przyznała, że może być ostro w tym sezonie. Jej bohaterka – nie najlepiej traktowana zarówno przez własną rodzinę, jak i potencjalnych zalotników – będzie bardziej manipulować ludźmi niż do tej pory.

– Zranieni ludzie ranią ludzi. Ludzie nie traktują jej miło, więc jest w stanie tworzyć i manipulować różnymi rzeczami zgodnie z własną wolą.

W 2. sezonie "Bridgertonów mamy poznać sekrety Lady Whistledown, czyli dowiedzieć się, skąd ona bierze swoje plotki. Możemy też liczyć na początek romansu jej i Colina.

Bridgertonowie sezon 2 – tytuł 1. odcinka

Showrunner serialu Chris van Dusen wrzucił zdjęcie ukazujące pierwszą stronę skryptu do premierowego odcinka 2. sezonu. Jego tytuł to "Capital R Rake". W wolnym tłumaczeniu to "Hulaka przez duże H" ("rake" to hulaka, lekkoduch, ale i po prostu typowy playboy). Nie trzeba się długo zastanawiać, by domyślić się, że tytuł odnosi się do postaci Anthony'ego.

Fotografia została oznaczona się hashtagami: #sezon2 #nadchodzi oraz #scenariuszwdziczy, co wzbudziło szczególne zainteresowanie fanów. Wiele osób powiązało widoczną na zdjęciu pszczołę z wywiadem Jonathana Baileya dla brytyjskiej edycji magazynu "Vogue", w tkórym powiedział:

– Będzie mnóstwo małych easter eggów dla wszystkich postaci. I powiem jedno: uważajcie na pszczoły – powiedział aktor.

Bridgertonowie sezon 2 – skąd opóźnienie w premierze?

Jeszcze w lutym 2021 roku aktor Jonathan Bailey miał ogromne nadzieje, że zobaczymy 2. sezon "Bridgertonów" na święta. I nic w tym dziwnego, serial wydaje się idealnie pasować do zimowej przerwy świątecznej.

Niestety, plany te pokrzyżowała pandemia, a jak wiemy, serial opiera się w dużej mierze na miłosnych uniesieniach – obostrzenia pandemiczne zdecydowanie nie sprzyjały ekipie filmowej, która musiała kilkukrotnie przerywać swoją pracę ze względu na pozytywne wyniki testów na COVID-19.

Bridgertonowie – czy 2. sezon będzie ostatnim?

Twórcy serialu Bridgertonowie mogą czuć się prawdziwymi szczęściarzami. Podczas gdy większość ekip filmowych nigdy nie wie, czy będzie miała szansę powrócić w kolejnym sezonie, Netflix z ogromny wyprzedzeniem zamówił 3. i 4. sezon. Sama ekipa filmowa wyraża nadzieję na jeszcze dwa razy więcej, bo aż osiem sezonów, czyli dokładnie tyle, ile jest książek Julii Quinn. Na razie możemy się cieszyć jednak z pewności, że 2. sezon na pewno nie będzie ostatnim.

Bridgertonowie sezon 2 – premiera 25 marca na Netfliksie

REKLAMA