Wszystko, co wiemy o 2. sezonie "Bridgertonów". Data premiery, nowy romans, teaser, zdjęcia, powrót księcia

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery 2. sezonu "Bridgertonów", ale mamy już pierwsze klipy, zdjęcia promocyjne i zarys fabuły. Zebraliśmy więc wszystko, co wiemy o 2. sezonie.

Rok temu "Bridgertonowie" podbili nasze serca, umilając świąteczno-noworoczną przerwę. Nic więc dziwnego, że wszyscy z niecierpliwością wyczekują kontynuacji serialu. Oto wszystko, co wiemy o nadchodzących odcinkach.

Bridgertonowie sezon 2 – kiedy premiera?

Podczas konferencji Tudum Netflix zapowiedział premierę 2. sezonu "Bridgertonów" na rok 2022. Ekipa zakończyła w listopadzie pracę na planie, a aktorzy mieli już możliwość obejrzeć 1. odcinek. Ile potrwa postprodukcja całego sezonu? Tego dokładnie nie wiadomo, ale prawdopodobnie jest szansa, że obejrzymy nowe odcinki w pierwszej połowie 2022 roku.

Bridgertonowie sezon 2 – skąd opóźnienie w premierze?

Jeszcze w lutym tego roku aktor Jonathan Bailey miał ogromne nadzieje, że zobaczymy 2. sezon "Bridgertonów" na święta. I nic w tym dziwnego, serial wydaje się idealnie pasować do zimowej przerwy świątecznej.

Niestety, plany te pokrzyżowała pandemia, a jak wiemy, serial opiera się w dużej mierze na miłosnych uniesieniach – obostrzenia pandemiczne zdecydowanie nie sprzyjały ekipie filmowej, która musiała kilkukrotnie przerywać swoją pracę ze względu na pozytywne wyniki testów na COVID-19.

Serial kręcony jest w całości w Wielkiej Brytanii, gdzie zakażenia wariantem Delta były w tym roku rekordowo wysokie. Producenci serialu musieli więc na bieżąco wymyślać i wdrażać nowe środki bezpieczeństwa.

Bridgertonowie sezon 2 – opis fabuły

2. sezon "Bridgertonów" nie będzie się już koncentrował na Simonie i Daphne. Para zejdzie na dalszy plan, by zgodnie z książkowym pierwowzorem Julii Quinn, zrobić miejsce innym bohaterom. Jak czytamy w oficjalnej zapowiedzi, główną postacią stanie się Anthony Bridgerton (Jonathan Bailey), najstarszy z rodzeństwa.

Bridgertonowie sezon 2 kiedy

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Kontynuacja serialu jest adaptacją książki "Ktoś mnie pokochał", w której Anthony poznaje zadziorną Kate Sharmę (Simone Ashley, "Sex Education"), która wraz z rodzicami właśnie przeprowadziła się do Londynu. Inteligentna i uparta dziewczyna, nie znosi przedmiotowego traktowania kobiet i nie ma cierpliwości do głupców – i wygląda na to, że właśnie za takiego uzna Anthony'ego. Dotychczasowe informacje wskazują na wątek "od nienawiści do miłości".

Bridgertonowie – ile będzie odcinków w 2. sezonie?

Jeszcze nie ma oficjalnych informacji, jednak możemy założyć, że 2. sezon serialu będzie miał podobną długość co pierwszy – czyli osiem odcinków trwających po ok. godzinie każdy.

Bridgertonowie – obsada. Kto dołączy w 2. sezonie?

Ze znanych twarzy zobaczymy ponownie Phoebe Dynevor jako Daphne, Jonathana Bailey jako Anthony'ego Bridgertona, Nicolę Coughlan jako Penelope, Luke'a Newtona jako Colina Bridgertona, Claudię Jessie jako Eloise Bridgerton czy Adjoę Andoh jako Lady Danbury. Na chwilę obecną wiadomo, że Regé-Jean Page nie powróci w roli Simona – jednak ostatnio pojawiły się plotki, że aktor może znów pojawić się w tej roli.

Do obsady dołączy Simone Ashley, znana z roli w "Sex Education", i będzie grała nową miłość Anthony'ego, Kate Sharmę. Oprócz niej zobaczymy także debiutantkę Charithrę Chandran jako Edwinę Sharmę, siostrę Kate oraz Shelley Conn ("Terra Nova") jako Mary, matkę dziewcząt. Obsada powiększyła się również o Calama Lyncha ("Mrs. Wilson") w roli Theo Sharpe'a, ciężko pracującego asystenta drukarza, który walczy o prawa dla wszystkich, oraz Ruperta Younga ("Merlin") w roli Jacka, szlachcica z rodziny równie zamożnej co Bridgertonowie

Bridgertonowie sezon 2 – czy pojawi się Simon?

W pierwszym kwartale 2021 pojawiły się informacje, potwierdzone przez Regé-Jean Page'a i twórców, że książę Simon nie pojawi się w 2. sezonie serialu. Aktor miał kontrakt tylko na 1. sezon i postanowił go nie przedłużać – jego bohater zszedł na drugi plan:

– Jedną z rzeczy, które są inne w tym gatunku [romansie], jest to, że widzowie wiedzą, że historia się zakończy. Wiedzą od początku, że tak będzie, więc da się przywiązać ludzi do tego emocjonalnie, bo mają pewność, że to wyjdzie i że będziemy mieć małżeństwo i dziecko – powiedział aktor w rozmowie z Variety.

Bridgertonowie Regé-Jean Page wróci do serialu

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

W serialu zobaczyć mieliśmy już tylko Daphne, która mieszka już poza Londynem i najprawdopodobniej przyjeżdżałaby w odwiedziny. Jednak nowy wywiad, który Regé-Jean Page udzielił dla "GQ", sugeruje, że coś mogło ulec zmianie i być może aktor znalazł czas i chęć na ponowne pojawienie się w hicie Netfliksa.

– Wiesz, że nie mógłbym ci powiedzieć! Czyż nie ma czegoś wspaniałego w byciu zaskoczonym czymś, czego się nie podejrzewało? – zapytał.

Trudno powiedzieć, czy jego wypowiedź dotyczy 2. sezonu, czy może twórcy zaproponowali aktorowi ciekawy wątek dopiero w 3. lub w 4. sezonie. Wypowiedź aktora nie jest jednak już tak stanowcza, jak na początku, możemy więc mieć nadzieję na powrót ulubionego księcia.

Bridgertonowie sezon 2 – kim jest Kate Sharma?

W książce "Ktoś mnie pokochał" Julii Quinn Kate ma 21 lat i debiutuje na "rynku małżeńskim" razem ze swoją młodszą o cztery lata siostrą Edwiną. Dziewczyny debiutują razem, ponieważ pochodzą spoza Londynu i zdecydowanie łatwiej (i taniej) jest w takim przypadku zorganizować równoczesne wejście do londyńskich elit.

A pieniądze są tutaj nie bez znaczenia. Matka Kate zmarła, gdy dziewczyna miała zaledwie trzy lata, a jej ojciec ponownie ożenił się z Mary, z którą doczekał się drugiej córki, Edwiny. Kate miała dużo szczęścia, ponieważ Mary wychowała ją z taką samą miłością co swoją własną córkę. Niestety ojciec dziewczyn również zmarł, nie pozostawiając w spadku dużego bogactwa. Mary musi więc postarać się, by jej córki dobrze wyszły za mąż, bo tylko tak mogą liczyć na dostatnią przyszłość.

Bridgertonowie sezon 2 Kate Sharma

Julii Quinn opisuje Kate jako osobę świadomą swoich wad. Dziewczyna ma nie mieć tego "czegoś", co mogłoby przyciągnąć uwagę towarzystwa, a także być pozbawiona zniewalającej urody, jaka mogłaby przeważyć nad brakiem posagu. Nie umie także emanować obowiązkową delikatnością, skromnością oraz odpowiednią dawką przymilania się. W przeciwieństwie do innych dziewcząt, którym to wszystko przychodzi z ogromną łatwością.

Bridgertonowie sezon 2 – pierwszy klip promocyjny

Napięcie pomiędzy głównymi bohaterami możemy zobaczyć w pierwszym klipie, jaki wypuścił Netflix. Choć nie trwa nawet dwóch minut, widać w nim, że Kate ma prawdziwie twardy charakter, a Anthony zupełnie nie jest przyzwyczajony do kobiet, które są tak szczere i bezpośrednie. Wygląda na to, że w 2. sezonie usłyszymy wiele uszczypliwych uwag i błyskotliwej ironii.

Również showrunner serialu, Chris van Dusen, zapewnia, że nadchodzący sezon będzie magnetyczny i z pewnością nie oderwiemy oczu od głównej pary:

– Mogę powiedzieć, że właśnie jestem w trakcie montażu kilku pierwszych odcinków 2. sezonu i nie sądzę, że ludzie są na to gotowi. Szczerze, uważam, że to jest to, co widzowie pokochali w 1. sezonie, a nawet więcej. Myślę, że to będzie jeszcze lepsza ucieczka do XIX-wiecznego Londynu z czasów regencji. (...) Kiedy są razem na ekranie, nie da się oderwać od nich oczu. Nie mogę się doczekać, aż widzowie to zobaczą, a właściwie – poczują. Jestem naprawdę podekscytowany.

Bridgertonowie sezon 2 – pierwsze zdjęcia

Oprócz sceny z serialu Netflix udostępnił także pierwsze oficjalne zdjęcia. Na pierwszym z nich widzimy Kate i jej młodszą siostrę Edwinę, która początkowo jest typowana jako kandydatką na żonę Anthony'ego. Towarzyszą im matka Kate i Edwiny, Mary, oraz Lady Danbury (Adjoa Andoh), która najwyraźniej przedstawi Bridgertonom kobiety z rodziny Sharma.

Bridgertonowie sezon 2 Kate Sharmy Simone Ashley

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Drugie zdjęcie przedstawia tegoroczną debiutantkę, Eloise. Jak pokazano w 1. sezonie, będzie to dla niej prawdziwe wyzwanie. Eloise wspierana jest przez Lady Violet Bridgerton (Ruth Gemmell), Anthony'ego i drugiego z braci, Benedicta (Luke Thompson).

Bridgertonowie sezon 2 Eloise Anthony Bennedict

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Bridgertonowie sezon 2 – nadal dużo scen seksu

Jeżeli ktoś się bał, że zmiana głównej pary oznacza brak gorącego seksu na ekranie, może odetchnąć z ulgą. Grająca Lady Danbury Adjoa Andoh w rozmowie z portalem Daily Star zapewniła, że gorących scen będzie bardzo dużo:

– Mamy Jonathana Baileya, który stanie teraz na czele serialu i on również będzie fantastyczny. Nie byłam zaszokowana [scenami seksu]. Wychowałam się na książkach z biblioteczki mojej mamy, Georgette Heyer i Jean Plaidy, z których dowiedziałam się wiele o historii i seksie. Ale nie mogę ci za wiele powiedzieć, bo mnie wywloką i zastrzelą.

Bridgertonowie sezon 2 – więcej Lady Whistledown

1. sezon serialu zakończył się ujawnieniem Penelope Featherington (Nicola Coughlan) jako tajemniczej kobiety, która wydaje gazetkę z plotkami z wyższych sfer. Twórcy przyznali, że mieli zamiar zwodzić widzów dłużej, ale rozmyślili się, decydując na ujawnienie prawdziwego oblicza Lady Whistledown.

Nicola Coughlan w w rozmowie z Radio Times potwierdziła, że Penelope czekają bardzo duże zmiany i dramatyczne momenty:

– Ona okłamywała dosłownie wszystkich w swoim życiu i myślę, że zobaczycie reperkusje tego i zobaczycie, że ona nie jest... – zawsze mówię, że trochę jak Britney Spears, ona to "nie dziewczyna, jeszcze nie kobieta". Ona zdecydowanie dojrzewa od pierwszej serii. Wydaje jej się – tak myślę – że jest o wiele bardziej światowa niż jest w rzeczywistości.

Bridgertonowie sezon 2 nicola coughlan

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Bridgertonowie sezon 2 – tytuł 1. odcinka

Showrunner serialu Chris van Dusen wrzucił zdjęcie ukazujące pierwszą stronę skryptu do premierowego odcinka 2. sezonu. Jego tytuł to "Capital R Rake". W wolnym tłumaczeniu to "Hulaka przez duże H" ("rake" to hulaka, lekkoduch, ale i po prostu typowy playboy). ie trzeba się długo zastanawiać, by domyślić się, że tytuł odnosi się do postaci Anthony'ego.

Fotografia została oznaczona się hasztagami: #sezon2 #nadchodzi oraz #scenariuszwdziczy, co wzbudziło szczególne zainteresowanie fanów. Wiele osób powiązało widoczną na zdjęciu pszczołę z wywiadem Jonathana Baileya dla brytyjskiej edycji magazynu "Vogue", w tkórym powiedział:

– Będzie mnóstwo małych easter eggów dla wszystkich postaci. I powiem jedno: uważajcie na pszczoły – powiedział aktor.

Bridgertonowie sezon 2 – czy będzie ostatnim?

Twórcy serialu Bridgertonowie mogą czuć się prawdziwymi szczęściarzami. Podczas gdy większość ekip filmowych nigdy nie wie, czy będzie miała szansę powrócić w kolejnym sezonie, Netflix z ogromny wyprzedzeniem zamówił 3. i 4. sezon. Sama ekipa filmowa wyraża nadzieję na jeszcze dwa razy więcej, bo aż osiem sezonów, czyli dokładnie tyle, ile jest książek Julii Quinn. Na razie możemy się cieszyć jednak z pewności, że sezon 2. na pewno nie będzie ostatnim.

Serial Bridgertonowie jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA