Księżna Margaret kontra królowa Elżbieta II. Claire Foy opowiada o swojej roli w "Skandalu w brytyjskim stylu"

"Skandal w brytyjskim stylu" (Fotl BBC)

Claire Foy zachwyciła jako królowa Elżbieta II w "The Crown", a w 2. sezonie antologii od BBC wcieli się w inną słynną kobietę z brytyjskiej śmietanki. Co aktorka myśli o nowej roli?

"Skandal w angielskim stylu" powróci w Wielkiej Brytanii w święta jako "Skandal w brytyjskim stylu", zaś w Polsce z serialem powitamy nowy rok. W produkcji zobaczymy Claire Foy, która za rolę królowej Elżbiety II w "The Crown" otrzymała nagrodę Emmy. Czym od postaci królowej różni się jej najnowsza kreacja?

Skandal w brytyjskim stylu: Claire Foy o swojej roli

Aktorka w 2. sezonie antologii BBC zagra księżną Margaret Campbell, której rozwód z drugim mężem, księciem Agryll, wzbudził w latach 60. ogromne kontrowersje. Foy zdradziła co nieco o swojej roli w rozmowie z Express.co.uk. Aktorka powiedziała, że to będzie zupełnie inna rola od królowej.

– Myślę, że to dlatego, że to inne czasy, nie? To było dla mnie bardzo interesujące w próbie zrozumienia jej jako osoby. Patrzysz na jej zdjęcia i [myślisz, że] nie jest fotogeniczna. Patrzysz na nią i myślisz, że nie wygląda na osobę, która robi ogromne wrażenie, wygląda po prostu jak kobieta w sukience z pewnej epoki. Jest różnica, jeśli chodzi o epokę, w tym sensie, że w tym czasie [Margaret] była szczytem klasy, mody, piękna i zainteresowania, wszyscy byli nią zafascynowani.

skandal w brytyjskim stylu

"Skandal w brytyjskim stylu" (Fot. BBC)

Foy podkreśliła, że wcielając się w rolę Margaret nie chciała celowo sprawić, by ludzie współczuli jej bohaterce. Jest zdania, że wszelkie sympatyzowanie może wynikać z pozycji społecznej księżnej.

– To znaczy, uważam, że jest niesamowita. Nigdy celowo nie starałam się jej grać tak [by jej współczuć]. Myślę, że moim zamiarem było bycie naprawdę szczerą w stosunku do tego, kim ona była jako osoba. Sądzę, że czasami może istnieć lekka skłonność do ludzi z dużą ilością pieniędzy, statusem i tego typu rzeczy, w tym sensie, że stawiamy ich na piedestale – dodała.

Rolę księcia Agryll zagra Paul Bettany ("WandaVision"). W serialu wystąpią także m.in. Julia Davis ("Gavin & Stacey") jako Maureen, Markiza Dufferin i Avy, Amanda Drew ("Trust"), Richard McCabe ("Poldark: Wichry losu"), Sophia Myles ("Księga czarownic"), Tim Steed ("Cruell"), Richard Goulding ("The Crown") oraz Jonathan Aris ("Sherlock"). Scenariusz napisała Sarah Phelps ("Zdążyć przed zmrokiem"), a reżyserką jest Anna Sewitsky ("Happy, Happy"). Tutaj znajdziecie zwiastun serialu.

Skandal w brytyjskim stylu od 1 stycznia na HBO GO

REKLAMA