Widzowie "Wiedźmina" mocno zaskoczeni wątkiem Eskela. Showrunnerka wyjaśnia kontrowersyjną decyzję

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

W 2. sezonie poznaliśmy innych wiedźminów – w tym Eskela. Wątek bohatera zakończył się błyskawicznie, wzbudzając zaskoczenie i konfuzję wśród widzów. Dlaczego tak postanowiono?

"Wiedźmin" powrócił z nowym sezonem, w którym wraz z Geraltem (Henry Cavill) i Ciri (Freya Allan) udaliśmy się do Kaer Morhen. Już w drugim odcinku życie stracił jeden z wiedźminów, Eskel (Basil Eidenbenz) Widzowie nie kryją zaskoczenia i rozczarowania decyzją twórców. Showrunnerka serialu wyjaśniła, co było powodem takiego posunięcia.

Wiedźmin sezon 2 – showrunnerka o śmierci Eskela

Showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich powiedziała, dlaczego podjęto decyzję o śmierci Eskela, podczas programu "The Witcher Unlocked", prowadzonego przez Felicię Day.

– Wiedzieliśmy, że musimy kogoś zabić w tym odcinku. Wiedzieliśmy, że chcemy, aby potwór wszedł do Kaer Morhen i miał coś wspólnego z Ciri, a zarówno Geralt, jak i Vesemir oraz bracia zdali sobie sprawę, że wprowadzenie tej dziewczyny do ich wiedźmińskiego życia wszystko zmieni w fundamentalny sposób.

I szczerze mówiąc, pierwsza wersja scenariusza, którą napisaliśmy, dotyczyła zupełnie nowego wiedźmina, którego nigdy wcześniej nie spotkaliśmy i o którym nigdy nie słyszeliśmy. I nagle stwierdziliśmy: o, nasza publiczność pozna Coena, Lamberta, Eskela i, no wiesz, Johna. I kto umrze? John umrze.

wiedźmin sezon 2 eskel śmierć

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

W końcu uznano, że śmierć nieznanego wiedźmina to zły pomysł. Showrunnerka zdaje sobie sprawę, że Eskel ma wielu fanów, jednak podkreśliła, że śmierć bohatera pozwoliła na rozwój postaci Geralta.

– Naprawdę mocno się nad tym zastanawialiśmy i wiem, że są fani, którzy kochają Eskela i zastanawiają się, dlaczego to zrobiliśmy. Ale szczerze mówiąc, jego śmierć jest tym, co zmienia wszystko dla Geralta i myślę, że to napędza jego potrzebę, by dowiedzieć się, co się dzieje z Ciri i zrobić to szybko, ponieważ wie, że ryzykuje utratę jej i swoich braci, jeśli tego nie zrobi. I naprawdę chcieliśmy tylko zmotywować go do tej drogi, którą przechodzi jako postać.

Śmierć Eskela to nie jedyna rzecz, która wkurzyła fanów. Rosyjscy fani domagają się zwolnienia showrunnerki, zarzucając jej lekceważące podejście do uniwersum.

2. sezon Wiedźmina jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA