Fanów "Gry o tron" rozczarował brak happy endu dla "pięknych białych ludzi"? Peter Dinklage o finale serialu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Zdecydowana większość fanów "Gry o tron" marzy o tym, by 8. sezon powstał od nowa. Zakończenie okazało się rozczarowaniem, a Peter Dinklage powiedział, co o tym sądzi.

"Gra o tron" to serial z pewnością kultowy, jednak cieniem na sukcesie produkcji położył się ostatni sezon. Fani nie ukrywali niezadowolenia, a w gronie osób, którym nie podobało zakończenie historii, znaleźli się również m.in. Sophie Turner (Sansa Stark) i Kit Harrington (Jon Snow). Do tematu wrócił serialowy Tyrion Lannister – Peter Dinklage.

Gra o tron – Peter Dinklage o finale serialu

Niedługo po finale finale aktor zasugerował, że widzów rozczarowały nie tyle wydarzenia co fakt, że serial dobiegł końca. Obecnie Dinklage promuje swój nowy film "Cyrano", ale w rozmowie z "The New York Times" nie zabrakło pytania o finał "Gry o tron".

– Chcieli, żeby ci piękni biali ludzie odjechali razem w stronę zachodzącego słońca. Przy okazji, to jest fikcja. Są w tym smoki. Przejdźcie już dalej. A tak serio, serial obala nasze oczekiwania i to właśnie w nim kocham. Tak, nazywał się "Gra o tron", a pod koniec kiedy ludzie podchodzili do mnie na ulicy, pytali, kto zasiądzie na tronie. Nie wiem, dlaczego tak to odebrali, bo ten serial naprawdę był czymś więcej.

Gra o tron reżyser krytyka

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Dinklage w jednym z wcześniejszych wywiadów podkreślił, że podoba mu się zakończenie, które otrzymał Tyron. Przypomnijmy słowa aktora:

– Miałem w głowie te wszystkie pomysły i wersje zakończenia dla Tyriona, jedna z nich okazała się trafna. David i Dan stworzyli najwspanialszą wersję tego, o czym pomyślałem. Nie mogę tego opisać żadnymi przymiotnikami, bo za dużo zdradzę. Ale kocham to, jak to skończyli i to, jak ta historia kończy się dla wszystkich. W jednych przypadkach pięknie i subtelnie, w innych naprawdę mocno i ciężko.

W przyszłym roku ponownie zawitamy do Westeros. Na HBO pojawi się serial "Ród smoka", który przedstawi historię domowej wojny Targaryenów, tzw. Tańca Smoków. W ekipie twórców są George R.R. Martin, Miguel Sapochnik ("Gra o tron") i Ryan J. Condal ("Colony"), a w obsadzie znajdują się m.in. Paddy Considine ("Outsider"), Matt Smith ("Doktor Who"), Olivia Cooke ("Targowisko próżności") oraz Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy").

Gra o tron jest dostępna na platformie HBO GO

REKLAMA