10 seriali, które w 2021 roku były najpopularniejsze wśród piratów. Wielkie "zwycięstwo" Marvela i Disney+

"Loki" (Fot. Disney+)

Seriale Disney+ są nową "Grą o tron", jeśli chodzi o skalę piractwa. "WandaVision" i "Loki" królowały w 2021 roku na torrentach, a powodów łatwo można się domyślić.

Torrent Freak opublikował swoją coroczną listę seriali, które najchętniej ściągano z torrentów. W zeszłym roku królował "The Mandalorian", a w tym roku jeszcze bardziej widać, że Disney ma poważny problem, którego przyczyną jest najprawdopodobniej opóźnianie wejścia platformy Disney+ do kolejnych krajów.

Najchętniej piracone seriale w 2021 roku

W dziesiątce najchętniej piraconych seriali w 2021 roku aż połowę miejsc zajmują produkcje Disney+, z których wszystkie załapały się na tę listę. Ranking wygrywa "WandaVision", na drugim miejscu jest "Loki", a na dalszych pozycjach mamy "Falcona i Zimowego żołnierza", "Hawkeye'a" oraz animację "What If...?". Jak widać klienci z krajów popkulturowego "trzeciego świata" – takich jak Polska – mają dość bycia dyskryminowanymi, jeśli chodzi o dostęp do najnowszych hitów Marvela, bez których zresztą trudno zrozumieć w pełni fabułę filmów kinowych.

1. WandaVision
2. Loki
3. Wiedźmin
4. Falcon i Zimowy żołnierz
5. Hawkeye
6. What If...?
7. Fundacja
8. Rick i Morty
9. Arcane
10. Koło czasu

Cała dziesiątka jest dość eklektycznym zbiorem, gdzie królują seriale, które z grubsza można określić jako "geekowskie". Trzecia pozycja "Wiedźmina" może dziwić, ale należy pamiętać, że był wyciek odcinków 2. sezonu na kilka dni przed premierą na Netfliksie. Jest możliwe, że jego efekty widać w tym rankingu.

Na liście jest również "Fundacja" od Apple TV+ – i tutaj należy zadać sobie pytanie, czy ktokolwiek płaci za dostęp do tego serwisu – a także "Rick i Morty", "Arcane" i "Koło czasu". Ten ostatni serial możecie obejrzeć za niewielkie pieniądze na Amazonie – przypominamy, że platforma jest dostępna w Polsce za 49 zł rocznie.

REKLAMA