Wybuchowy zwiastun 6. sezonu "Peaky Blinders". Tom Hardy i Anya Taylor-Joy powrócą w finałowej serii

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Strzelaniny, bijatyki i wyczekiwane powroty. BBC wypuściło zwiastun 6. sezonu "Peaky Blinders", w którym nie brakuje atrakcji. Zobaczcie, kto wróci, a kto dołączy do obsady serialu.

Na początku 2022 roku możemy spodziewać się powrotu "Peaky Blinders". BBC co prawda wciąż nie podało dokładnej daty premiery, ale za to wypuściło pełny zwiastun 6. sezonu.

Peaky Blinders sezon 6 – zobaczcie zwiastun

Gdybyśmy nie wiedzieli, że to koniec serialu, powiedzieliby nam to bohaterowie, którzy zapowiadają, że "to będzie koniec" i że została "tylko jedna sprawa do załatwienia". Akcja finałowego sezonu "Peaky Blinders" dzieje się niedługo po wydarzeniach z finału poprzedniej serii, w którym miała miejsce nieudana próba zabójstwa faszystowskiego polityka Oswalda Mosleya (Sam Claflin) przez Tommy'ego Shelby'ego (Cillian Murphy). Błędy popełnione przez szefa Peaky Blinders prawdopodobnie się na nim zemszczą. Z drugiej strony szykuje się rodzinna wojna – z Michaelem (Finn Cole) i jego żoną Giną (Anya Taylor-Joy).

W obsadzie powracającej są także Paul Anderson jako Arthur, Sophie Rundle jako Ada oraz Tom Hardy jako Alfie Solomons. Na początku sezonu na pewno zobaczymy też jeszcze Helen McCrory w roli ciotki Polly. Aktorka zmarła w kwietniu, w trakcie zdjęć do 6. sezonu, a losy Polly na razie nie zostały ujawnione. Na ekranie ma także pojawić się Stephen Graham ("Zakazane imperium")

– "Peaky Blinders" powraca i to z hukiem. Po wymuszonym opóźnieniu produkcji z powodu pandemii COVID-19, znajdziemy rodzinę w ekstremalnym niebezpieczeństwie, a stawka nigdy nie była wyższa – zapowiada Steven Knight, twórca serialu.

Warto dodać, że 6. sezon "Peaky Blinders" to wcale nie koniec – w planach jest także film kinowy, który zamknie historię rodziny Shelbych. Możliwe, że powstaną również spin-offy serialu.

Peaky Blinders sezon 6 – premiera w 2022 roku

REKLAMA