Joey Batey obala najgłupszą teorię fanów "Wiedźmina". Aktor rozwiewa wątpliwości związane z wiekiem Jaskra

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Niektórzy z widzów "Wiedźmina" zastanawiali się ile tak naprawdę lat ma Jaskier i nie brakowało głosów o jego rzekomej nieśmiertelności. Co ma na to do powiedzenia Joey Batey?

W listopadzie pisaliśmy o najbardziej szalonych teoriach fanów "Wiedźmina", oczywiście tych, którzy nie czytali książek. Jedna z nich dotyczyła wieku Jaskra i tego, czy przypadkiem nie jest nieśmiertelny – w końcu w 1. sezonie spędza z Geraltem (Henry Cavill) ponad dekadę i w ogóle się nie starzeje. Chociaż showrunnerka wyjaśniła, że był to raczej niezamierzony błąd produkcyjny, pogłoski nie ustały, aż w końcu odniósł się do nich Joey Batey.

Wiedźmin sezon 2: Joey Batey obala teorię fanów

W rozmowie z Digital Spy aktor odniósł się do popularnej teorii wśród widzów "Wiedźmina". Swoją wypowiedź podsumował cytatem z książki Andrzeja Sapkowskiego, która zdaniem aktora idealnie oddaje całą sytuację.

– Okej, nieoficjalnie – jest nieśmiertelny. Nie, nie i jeszcze raz nie. Na to pytanie zawsze będę mieć jedną odpowiedź, mianowicie że w książce jest taki cytat, kiedy ktoś opisuje Jaskra: on ma prawie 40 lat, wygląda na 30, myśli, że ma 20, a zachowuje się jakby miał 10. I to go bardzo dobrze podsumowuje.

wiedźmin sezon 2 jaskier

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Aktor ze śmiechem dodał, że 10 lat to w rzeczywistości nie tak dużo i sam niewiele się zmienił w tym czasie.

– Jeśli spojrzycie na moje zdjęcia sprzed 10, 15 lat, to się nie zmieniłem. Tak czy siak mam dziecinną twarz. Jeśli chodzi o nieśmiertelność, bez komentarza. Ale wszyscy to wiemy?

Ostatnio Batey wspominał pracę na planie 2. sezonu, gdzie przywołał zabawną sytuację z myszami w roli głównej. Obecnie trwają prace nad scenariuszami do 3. sezonu serialu. A kiedy premiera? Wygląda na to, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość – zdjęcia jeszcze nie ruszyły.

2. sezon Wiedźmina jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA