Ta scena z 2. sezonu "Wiedźmina" była "koszmarem" dla Joeya Bateya. Aktor wspomina zabawną sytuację z planu

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Joey Batey, serialowy Jaskier często podkreśla, że uwielbia pracę na planie "Wiedźmina". Jednak podczas kręcenia 2. sezonu aktor przeżył sytuację, którą określił jako "koszmar".

"Wiedźmin" powrócił z 2. sezonem. Nie mogło zabraknąć Jaskra, który pokazał się z nieco dojrzalszej strony, o czym opowiedział nam sam Joey Batey. Teraz aktor w jednym z wywiadów zdradził, że przeżył dość nietypową sytuację na planie.

Wiedźmin sezon 2 – Joey Batey o scenie z myszami

W rozmowie z Digital Spy Batey przyznał, że więzienna scena, w której Jaskier siedzi zrezygnowany na podłodze, rozmawiając z nowymi mysimi "przyjaciółmi", była dość kłopotliwa. Jedna z myszy zaplątała się w jego włosy na klatce piersiowej, a cała ekipa wpadła w przerażenie.

– Wszyscy zamarli: "Joey, w twoich włosach na klatce piersiowej jest mysz". Biegała wszędzie, a ja powiedziałem [do niej]: "Gordon, daj już spokój". Oczywiście, że je nazwałem! – opowiadał ze śmiechem.

Wiedźmin sezon 2 Netflix

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

W trakcie rozmowy Batey odniósł się również do trudów pracy podczas pandemii – kręcenie w czasie reżimu było dla niego wręcz surrealistyczne.

– Wszyscy dystansowaliśmy się, izolowaliśmy się i przez połowę czasu byliśmy w pełnym sprzęcie ochronnym. A jesteśmy tak wielką rodziną, że naprawdę dziwnie się czułem, wracając i nie mogąc uściskać swoich kolegów i przyjaciół. Ale mieliśmy szczęście, że mogliśmy nadal pracować. Mieliśmy szczęście, że w ogóle pracowaliśmy w branży, która w zasadzie została zamknięta. Byliśmy jedynym serialem kręconym w Wielkiej Brytanii. Było ciężko, ale dopiero teraz, kiedy odbywamy rozmowy z mediami i serial wyszedł, część z nas to dostrzega – tak, naprawdę to zrobiliśmy.

Pandemia sprawiła, że twórcy musieli znacznie zmienić pierwotne plany, co w rozmowie z nami podkreśliła showrunnerka serialu. Zrezygnowano m.in. ze zdjęć za granicą, w tym na Islandii, i wykorzystano technologie komputerowe do poprawiania lokacji. Tutaj znajdziecie wideo ukazujące kulisy powstawania efektów specjalnych.

2. sezon Wiedźmina jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA