Jak powstawały potwory w 2. sezonie "Wiedźmina"? Zobaczcie Nivellena i efektowne walki Geralta od kuchni

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

W 2. sezonie "Wiedźmina" nie mogło zabraknąć potworów. Jak tworzono bestie, z którymi mierzył się Geralt? Netflix pokazał, jak kręcono te sceny i nakładano efekty specjalne.

"Wiedźmin" powrócił z 2. sezonem. Przy tworzeniu serialu wykorzystywano efekty specjalne – ostatnio ujawniono, jak poprawiano komputerowo lokacje, a tym razem dostaliśmy okazję, by bliżej przyjrzeć się procesowi powstawania potworów.

Wiedźmin sezon 2 – jak powstawały potwory

W 2. sezonie wprowadzono takie potwory, jak leszy, wij czy bruxa. Na twitterowym koncie Netflix Geeked pojawiło się nagranie ukazujące proces prac. Pojawia się również Kristofer Hivju jako Nivellen – chociaż większość jego wizerunku to efekt pracy charakteryzatorów, sama "twarz" bohatera została wygenerowana komputerowo.

Tymczasem cała ekipa pracuje już nad kolejnym sezonem "Wiedźmina". Ostatnio showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich zdradziła, że w planach jest wprowadzenie wątków LGBTQ+ i zgłębienie seksualności Ciri. Zdjęcia jeszcze nie ruszyły – można zakładać, że 3. sezon zobaczymy dopiero w 2023 roku.

2. sezon Wiedźmina jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA