2. sezon "Wiedźmina" od kulis. Zobaczcie zdjęcia od showrunnerki i wideo o tworzeniu efektów specjalnych

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

W 2. sezonie "Wiedźmina" nie brakuje efektów specjalnych. Wiele z nich dotyczy lokacji, w których rozgrywała się akcja – jak tworzono Cintrę i Kaer Morhen? Zobaczcie sami!

Wiele z planów dotyczących 2. sezonu serialu "Wiedźmin" pokrzyżowała pandemia – ekipa miała kręcić m.in. w Czechach czy Islandii. Showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich opowiadała nam o zmianach spowodowanych COVID-em, a tymczasem Netflix podzielił się nagraniem, w którym pokazano prace nad efektami specjalnymi.

Wiedźmin sezon 2 – rzut oka na efekty specjalne

W krótkim wideo, które pojawiło się na oficjalnym profilu "Wiedźmina" na Twitterze, widać m.in. powstanie Kaer Morhen czy Cintry. Przy pracach wykorzystywany był green screen, który łączono z istniejącymi budynkami.

Zdjęcia do całego sezonu powstawały w Wielkiej Brytanii. Netflix podzielił się niedawno pełną rozpiską miejsc, które stały się serialowymi lokacjami. Lauren S. Hissrich z kolei pokazała na zdjęciach, jak to wyglądało od kulis.

Obecnie trwają prace nad 3. sezonem "Wiedźmina". I na tym raczej się nie skończy – Henry Cavill jest gotów grać Geralta nawet przez siedem sezonów, a showrunnerka zapewniła, że chce zekranizować wszystkie książki z wiedźmińskiej sagi Andrzeja Sapkowskiego.

2. sezon Wiedźmina jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA