Rue sięgnie dna w 2. sezonie "Euforii". Zendaya i obsada serialu zdradzają, co nas czeka w nowych odcinkach

"Euforia" (Fot. HBO)

Po dwuletniej przerwie "Euforia" powróci z 2. sezonem. Oczekiwania są bardzo wysokie – i ze słów aktorów wynika, że nie będziemy rozczarowani. Czego powinniśmy się spodziewać?

"Euforia" powróci już 10 stycznia z 2. sezonem. Zwiastun sugerował m.in. że Rue (Zendaya) może włączyć się w handel narkotykami. Bohaterów bez wątpienia czekają kolejne trudne momenty – oto co już wiemy.

Euforia – co nas czeka w 2. sezonie serialu HBO

Obsada "Euforii" rozmawiała o 2. sezonie ET Online. Serial wróci po ponad dwóch latach przerwy – pierwotnie zdjęcia do nowych odcinków miały rozpocząć się w marcu 2020 roku, jednak z powodu pandemii ekipa pojawiła się na planie rok później. Zendaya podkreśliła, że pomimo opóźnienia, wszyscy dali z siebie sto procent.

– To nie jest jak film, w którym żyjesz z postacią przez część jej życia, a potem ją porzucasz. My jesteśmy z tymi postaciami przez długi czas. Czujemy się bardzo zaangażowani emocjonalnie w nich i w projekt w ogóle. Mamy całą ekipę ludzi, którzy poświęcają każdy dzień, aby stworzyć piękne dzieło sztuki, które, miejmy nadzieję, będzie przemawiało do ludzi – powiedziała.

euforia sezon 2 co się wydarzy

"Euforia" (Fot. HBO)

Dla głównej bohaterki serialu, Rue, nowy sezon ma być niezwykle brutalny. Zobaczymy, jak z sytuacją dziewczyny radzi sobie jej siostra Gia. Grająca ją Storm Reid powiedziała, że jej bohaterka uświadomi sobie, że mimo dobrych chęci nie jest w stanie samodzielnie pomóc Rue.

–To bardzo oczywiste, że relacja Rue i Gii się zmieni. Gia dorosła i rozumie, że nie może pomóc Rue tak jak myślała, że może w 1. sezonie, i zdaje sobie sprawę, że sama staje się młodą kobietą. Musi przestać lekceważyć to, jak się czuję – w świetle tego, iż ma nadzieję, że zmieni Rue, by ta stała się lepszą siostrą i człowiekiem.

Duże zmiany czekają również Cassie –  Sydney Sweeney w jednym z wywiadów przyznała, że jej bohaterka mogłaby być po prostu miłą zdzirą, ale udało się uniknąć wtłoczenia jej w stereotypowe ramy. W nowym sezonie Cassie będzie musiała na nowo poukładać swoje życie po dokonanej aborcji.

– To nie lada przeżycie i rollercoaster. Jest tam trochę pozostałości. Zdecydowanie.

Zapowiedziano także napięcia w relacji pomiędzy Cassie i Maddy (Alexa Demie), która właśnie rozstała się z Nate'em (Jacob Elordi) i stara się to przetrawić.

Euforia sezon 2 – Zendaya mówi, że Rue sięgnie dna

Zendaya w rozmowie z Radio Times podkreśliła, że granie Rue w 2. sezonie było dla niej bolesnym doświadczeniem – głównie dlatego, że będziemy obserwować, jak bohaterka sięga dna.

– W tym sezonie, dokładniej rzecz biorąc, ona sięga dna. Kiedy jesteśmy w połowie [sezonu], to właśnie wtedy sięga dna i oglądanie tego stało się niezwykle bolesne dla nas wszystkich. Przedstawienie jej przechodzącej przez to wszystko sprawiło mi ból. To może być dość bolesne, ponieważ twoje ciało nie wie, że to nie jest prawdziwe, nawet jeśli twój umysł wie. A jeśli naprawdę zależy ci na bohaterach, możesz uwewnętrznić rzeczy, przez które przechodzą – powiedziała.

Nowy sezon liczy 8 odcinków. Za produkcję ponownie odpowiada Sam Levison. W 2. sezonie do obsady dołączyli m.in. dołączą Minka Kelly ("Friday Night Lights"), Dominic Fike i Demetrius "Lil Meech" Flenory Jr. ("BMF").

Euforia – premiera 2. sezonu 10 stycznia na HBO GO

REKLAMA