Jakie seriale zobaczymy w najbliższym tygodniu? "Euforia", "After Life", "Archiwum 81" i inne premiery

"After Life" (Fot. Netflix)

Serialowy rok 2022 powoli się rozkręca – przed nami m.in. 2. sezon "Euforii" i finałowy sezon "After Life". Jakie jeszcze seriale warto zobaczyć w nadchodzącym tygodniu?

Najbliższy tydzień w serialach rozpocznie się od bardzo wyczekiwanej premiery, jaką jest 2. sezon "Euforii". Co jeszcze warto zobaczyć na HBO, Netfliksie i innych platformach? Lista poniżej – niestety, znów nie brakuje na niej tytułów, które będą mieć premierę tylko w USA, a reszta świata będzie musiała czekać.

Euforia (sezon 2) – 10 stycznia na HBO

"Euforia" wraca z długo wyczekiwanym 2. sezonem. W nowych odcinkach główna bohaterka, 17-letnia Rue (Zendaya), musi odnaleźć nadzieję, balansując jednocześnie między presją wywoływaną przez miłość, stratę i uzależnienie. Do obsady serialu dołączą m.in. Minka Kelly ("Friday Night Lights"), Dominic Fike i Demetrius "Lil Meech" Flenory Jr. ("BMF").

Prawi Gemstonowie (sezon 2) – 10 stycznia na HBO

"Prawi Gemstonowie" również wracają po dłuższej przerwie. Oprócz dobrze nam znanej ekipie w 2. sezonie na ekranach pojawią się m.in. Jason Schwartzman ("Fargo"), Eric Andre ("Man Seeking Woman"), Jessica Lowe ("Cudotwórcy") i Eric Roberts ("Suits").

Peacemaker (nowość HBO Max) – 13 stycznia w USA

W tym tygodniu startuje również "Peacemaker", spin-off "Legionu samobójców", w którym John Cena powróci jako tytułowy bohater. W obsadzie są także Steve Agee, Danielle Brooks, Robert Patrick, Jennifer Holland, Freddie Stroma i Chukwudi Iwuji. Niestety, o polskiej dacie premiery na razie nic nie słychać i podobna sytuacja jest w wielu krajach – za który to stan rzeczy James Gunn przepraszał ostatnio fanów.

After Life (sezon 3) – 14 stycznia na Netfliksie

"After Life" wraca z 3. sezonem. W finałowych odcinkach odcinkach zobaczymy, jak Tony (Ricky Gervais), dziennikarz lokalnej gazety, którego żona zmarła na raka, wciąż zmaga się z żałobą, ale też zaczyna zdawać sobie sprawą, że pomaganie innym ludziom daje mu nadzieję i powód do życia.

Archiwum 81 (nowość) – 14 stycznia na Netfliksie

"Archiwum 81" to nowy serialowy horror Netfliksa. Achiwista Dan Turner (Mamoudou Athie, "Sorry for Your Loss") rozpoczyna prace nad odrestaurowaniem zniszczonej kolekcji kaset wideo z 1994 roku. W ten sposób odkrywa historię dokumentalistki Melody (Dina Shibabi, "Altered Carbon"), która 25 lat wcześniej zajmowała się śledztwem w sprawie pewnej sekty. Dan z każdym dniem coraz bardziej zagłębia się w sprawę. Dwie linie czasowe zaczynają się łączyć, a bohater będzie przekonany, że jest w stanie odwrócić bieg wydarzeń i uratować Melody. Twórczynią jest Rebecca Sonnenshine ("Pamiętniki wampirów", "The Boys"), a wśród producentów znajduje się James Wan ("Obecność", "Naznaczony").

Dom (nowość) – 14 stycznia na Netfliksie

"Dom" to ekscentryczna antologia czarnej komedii reżyserowana przez znane osoby z branży niezależnej animacji poklatkowej. Za poszczególne odcinki, opowiadające trzy różne surrealistyczne historie, odpowiadają Emma de Swaef i Marc Roels, Niki Lindroth von Bahr oraz Paloma Baeza.

Ray Donovan: The Movie (film Showtime) – 14 stycznia w USA

Ray Donovan powraca, żeby posprzątać po raz ostatni. Dwugodzinny film, który Showtime pokaże w piątek (niestety, nie ma polskiej daty premiery), zakończy historię bohatera granego przez Lieva Schreibera. Akcja filmu rozgrywa się bezpośrednio po wydarzeniach z finału 7. sezonu, który wyemitowano w styczniu 2020 roku. Mickey (Jon Voight) ucieka, zaś Ray robi co może, żeby go znaleźć i powstrzymać, zanim dojdzie do kolejnej rzezi. W filmie zobaczymy obu bohaterów w teraźniejszości, ale też zagłębimy się w ich relację w przeszłości – 30 lat temu.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Sfora (serial chilijski) – premiera 9 stycznia na Ale kino+

· Naomi (nowość CW) – premiera 11 stycznia w USA, zwiastun tutaj

· Kapitan. Francesco Totti (serial włoski) – premiera 12 stycznia na Canal+ Premium

· Wolf Like Me (nowość Peacock) – premiera 13 stycznia w USA, zwiastun tutaj

· Roswell w Nowym Meksyku (sezon 4) – premiera 13 stycznia na HBO GO

· Superman i Lois (sezon 2) – premiera 14 stycznia na HBO GO

REKLAMA